Dexter (2006) me Titra Shqip: Sezoni 1

Oct. 01, 2006
Vlerësimi juaj: 0
8 1 votë

Sezoni i parë përbëhet nga 12 episode që zgjasin rreth 50 minuta secili. Fillimisht u transmetua në Showtime nga tetori deri në dhjetor 2006.

Ngjarjet e sezonit të parë janë të ngjashme me ato të romanit të parë të shkruar për Dexter nga Jeff Lindsay: Dora e majtë e Zotit (Darkly Dreaming Dexter). Ka disa ndryshime të rëndësishme që ndikojnë në rolet dytësore të policëve në departament dhe veçanërisht në fund, por në thelb historia merr romanin.

Seriali ka të bëjë me hetimet në lidhje me të ashtuquajturin Vrasës i kamionit frigorifer, një vrasës që vret prostituta me një model të saktë dhe i cili duket se i lë sinjale Dexter me lëvizjet e tij.

Ditën, Dexter me sjellje të butë është një analist i spërkatjes së gjakut për policinë e Miamit. Por natën, ai është një vrasës serial që synon vetëm vrasës të tjerë.

Shpërndarë0