Unorthodox 2020

Unorthodox 2020

Mar. 26, 2020
Vlerësimi juaj: 0
6 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Mar. 26, 2020

Regjizori

Aktorët

Shira Haas isEsther Shapiro
Esther Shapiro
Amit Rahav isYakov Shapiro
Yakov Shapiro
Jeff Wilbusch isMoische Lefkovitch
Moische Lefkovitch
Alex Reid isLeah Mandelbaum Schwartz
Leah Mandelbaum Schwartz
Delia Mayer isMiriam Shapiro
Miriam Shapiro
Ronit Asheri isMalka Schwarz
Malka Schwarz
Gera Sandler isMordecai Schwartz
Mordecai Schwartz

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Nga krijuesja e Deutschland 83, një miniserial gjerman që ka pika të përbashkëta me serialin amerikan Ramy , në trajtimin e konfliktit midis besimit fetar dhe shoqërisë: por këtu është toni me të cilin historia e protagonistit, një hebre shpëtoi New Yorker, shpaloset në Berlin, ai përqendrohet në dramë sesa në komedi.

 

Unorthodox 2020 me Titra Shqip – Për çfarë flet?

Esteri është një grua e re hebre që jeton në lagjen Williamsburg të Brooklyn, New York dhe është pjesë e një komuniteti ultra-Orotodoks, atij të Satmar, një sekt Hasidik që kërkon aderimin shumë të ngushtë të një modeli tradicional të jetës dhe të shumë dhe rregulla shumë të rrepta fetare.

Esty, megjithatë, përpiqet të pranojë të gjitha këto: vajza e një gruaje që iku nga komuniteti, duke braktisur gjithçka dhe e një babai të dehur, ajo nuk ndihet e lirë, veçanërisht pasi ajo u martua me Yanhky Shapiro, burrin që u zgjodh për të. . Martesa, e cila e detyron atë të luajë rolin njëdimensional të nënës së ardhshme dhe pritjet e burrit të saj dhe familjes së tij e shtypin atë, duke e sjellë atë në pikën e thyerjes. Kështu që një ditë ajo vendos të arratiset nga Nju Jorku dhe të marrë një fluturim për në Berlin, ku jeton nëna e saj dhe ku mbi të gjitha shpreson të fillojë një jetë të re, vetëm të sajën, të pavarur.

Unorthodox 2020
Unorthodox 2020
Unorthodox 2020
Titulli origjinal Unorthodox
Vlerësimi TMDb 7.9 328 vota
Transmetuar në dt: Mar. 26, 2020
Përfunduar në dt: Mar. 26, 2020
Sezone 1
Episodet 4
Kohëzgjatja mesatare 54 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Stargirl 2020 me Titra Shqip
The K2 (2016) me Titra Shqip
The Walking Dead: World Beyond (2020) me Titra Shqip
Atypical (2017) me Titra Shqip
Elite Short Stories: Nadia Guzmán (2021) me Titra Shqip
The Wheel of Time (2021) me Titra Shqip
Chapelwaite (2021) me Titra Shqip
Injustice (2011)
Bodyguard 2018
DC’s Legends of Tomorrow (2016) me Titra Shqip
Made For Love 2021
Sweet Tooth (2021) me Titra Shqip