Tom Clancy’s Jack Ryan (2018) me Titra Shqip

Tom Clancy’s Jack Ryan (2018) me Titra Shqip

Aug. 30, 2018
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Aug. 30, 2018
2Sezoni 2 Oct. 31, 2019
10

Regjizori

Carlton Cuse
Regjizori

Aktorët

Wendell Pierce isJames Greer
James Greer
Michael Kelly isMike November
Mike November
Noomi Rapace isHarriet
Harriet "Harry" Baumann
Jovan Adepo isMarcus Bishop
Marcus Bishop
Jordi Mollà isPresident Nicolás Reyes
President Nicolás Reyes
Francisco Denis isGeneral Miguel Ubarri
General Miguel Ubarri
Cristina Umaña isGloria Bonalde
Gloria Bonalde

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Analisti i CIA -s i lindur nga pena e Tom Clancy mishërohet për herë të pestë, këtë herë në një seri televizive, në të cilën ai lë tavolinën e tij për të ndjekur hetimet e reja në të gjithë botën.

 

 

Jack Ryan – Për çfarë bëhet fjalë?

Puna e tij si analist i CIA -s zakonisht e mban të ankoruar në tryezën e tij në zyrën e tij. Por kur zbulon një seri transfertash bankare të dyshimta, Jack Ryan niset për të ndjekur të dhëna për aktivitetet ilegale të lidhura me to, në një udhëtim që e çon mes Evropës dhe Lindjes së Mesme, madje edhe në gjurmët e një terroristi.

 

 

Personazhet

Jack Ryan (John Krasinski) është një marins veteran dhe një analist financiar i CIA -s. Konkretisht, ai merret me financat dhe aktivitetet terroriste.

 

James Greer (Wendell Pierce) është udhëheqësi i Ryan në sektorin kundër terrorizmit, një musliman praktikues dhe ish-kreu i degës së CIA-s në Karaçi, i transferuar më vonë në Moskë dhe më në fund në Venezuelë.

 

Cathy Mueller (Abbie Cornish) është një mjeke e sëmundjeve infektive, si dhe është gruaja me të cilën Ryan është dashuruar.

 

Mousa bin Suleiman (Ali Suliman) është një ekspert financiar libanez i cili qëndroi në Francë pasi u diplomua në Sorbonne. Ai është i martuar me Hanin Ali (Dina Shihabi).

Tom Clancy’s Jack Ryan (2018) me Titra Shqip
Tom Clancy’s Jack Ryan (2018) me Titra Shqip
Tom Clancy’s Jack Ryan (2018) me Titra Shqip
Tom Clancy’s Jack Ryan (2018) me Titra Shqip
Tom Clancy’s Jack Ryan (2018) me Titra Shqip
Tom Clancy’s Jack Ryan (2018) me Titra Shqip
Tom Clancy’s Jack Ryan (2018) me Titra Shqip
Tom Clancy’s Jack Ryan (2018) me Titra Shqip
Tom Clancy’s Jack Ryan (2018) me Titra Shqip
Tom Clancy’s Jack Ryan (2018) me Titra Shqip
Titulli origjinal Tom Clancy's Jack Ryan
Vlerësimi TMDb 7.7 673 vota
Transmetuar në dt: Aug. 30, 2018
Përfunduar në dt: Oct. 31, 2019
Sezone 2
Episodet 16
Kohëzgjatja mesatare 60 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Terminator: The Sarah Connor Chronicles 2008
Chernobyl 2019
Methanol (2018) me Titra Shqip
When They See Us (2019)
Don’t Look Deeper 2020
The Innocent (2021)
Hache 2019
The Walking Dead: World Beyond (2020) me Titra Shqip
Titans (2018) me Titra Shqip
The Irregulars 2021
How to Sell Drugs Online (Fast) (2019) me Titra Shqip
Dexter (2006) me Titra Shqip