The Wheel of Time (2021) me Titra Shqip

The Wheel of Time (2021) me Titra Shqip

Nov. 18, 2021
Vlerësimi juaj: 0
10 3 vota

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Nov. 18, 2021
10

Regjizori

Rafe Judkins
Regjizori

Aktorët

Rosamund Pike isMoiraine Damodred
Moiraine Damodred
Daniel Henney isal'Lan Mandragoran
al'Lan Mandragoran
Josha Stradowski isRand al'Thor
Rand al'Thor
Madeleine Madden isEgwene al'Vere
Egwene al'Vere
Zoe Robins isNynaeve al'Meara
Nynaeve al'Meara

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Projekti i madh serial i Sony i shpërndarë nga Prime Video është seriali i bazuar në një nga sagat fantazi më të njohura dhe më të shitura në botë, shkruar nga Robert Jordan, sjellë në ekran nga Rafe Judkins dhe me protagoniste Rosamund Pike, e cila është gjithashtu edhe prodhuesja

 

 

The Wheel of Time – Për çfarë bëhet fjalë?

Në një botë fantazie ku magjia është realitet, por vetëm për disa gra, Moiraine është pjesë e një lloj korporate të quajtur Aes Sedai dhe e cila përbëhet nga gra të afta për të përdorur magjinë. E bindur se një grua e re është rimishërimi i një Dragoi, Moiraine nis një udhëtim rreth botës me të dhe katër vajza të tjera në organizatë. Në fakt, një profeci thotë se Dragoi (i rimishëruar) është i vetmi që mund të shpëtojë ose shkatërrojë të gjithë njerëzimin.

The Wheel of Time (2021) me Titra Shqip
The Wheel of Time (2021) me Titra Shqip
The Wheel of Time (2021) me Titra Shqip
The Wheel of Time (2021) me Titra Shqip
The Wheel of Time (2021) me Titra Shqip
The Wheel of Time (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Wheel of Time
Vlerësimi TMDb 9 23 vota
Transmetuar në dt: Nov. 18, 2021
Përfunduar në dt: Nov. 18, 2021
Sezone 1
Episodet 8
Kohëzgjatja mesatare 54 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Pacific 2010
Impulse (2018) me Titra Shqip
Dexter (2006) me Titra Shqip
Waco (2018) me Titra Shqip
The Walking Dead: World Beyond (2020) me Titra Shqip
Bodyguard 2018
Chucky (2021) me Titra Shqip
Dan Brown’s The Lost Symbol (2021) me Titra Shqip
Pretty Little Liars (2010) me Titra Shqip
Y: The Last Man (2021) me Titra Shqip
Fate: The Winx Saga 2021
I Am Not Okay with This 2020