The Queen’s Gambit 2020

The Queen’s Gambit 2020

Oct. 23, 2020
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Oct. 23, 2020

Regjizori

Scott Frank
Regjizori

Aktorët

Anya Taylor-Joy isElizabeth 'Beth' Harmon
Elizabeth 'Beth' Harmon
Bill Camp isWilliam Shaibel
William Shaibel
Marielle Heller isAlma Wheatley
Alma Wheatley
Isla Johnston isYoung Beth
Young Beth
Chloe Pirrie isAlice Harmon
Alice Harmon
Marcin Dorociński isVasily Borgov
Vasily Borgov
Harry Melling isHarry Beltik
Harry Beltik

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Një pasion për lojërat mund të jetë gjithashtu një mënyrë për të bërë rrugën tuaj në të gjithë botën nëse keni lindur në një disavantazh. Është paka shumë si historia e protagonistes së re të Mbretëreshës së Shahut, një miniserial i Netflix i bazuar në një roman dhe i vendosur në vitet 1950, i cili bashkon obsesionin dhe gjenialitetin në të njëjtin personazh.

 

The Queen’s Gambit 2020 me titra shqip – Për cfarë flet?

Beth Harmon ka jetuar në një jetimore që kur ishte tetë vjeç. Ne jemi në vitet 1950 në Kentaki dhe vajza gjithmonë ka pasur një pasion absolut për lojën e shahut, pavarësisht se ka luftuar për t’iu kundërvënë asaj që shpesh kufizohet me fiksimin e vërtetë. Përveç varësisë nga lojërat e fatit, ajo në të vërtetë ka krijuar një varësi ndaj qetësuesve, por e vërteta është se ajo ka qenë gjithmonë një mrekulli fëminore dhe gjenialiteti i saj është gjithnjë e më i dukshëm ndërsa rritet. Në fakt, kur të jetë njëzet vjeç, ajo gjithashtu mund të errësojë faktin se bixhozi është një mani për të dhe kjo mund ta lejojë atë të bëhet, një herë e përgjithmonë, një kampione e padiskutueshme.

The Queen’s Gambit 2020
The Queen’s Gambit 2020
The Queen’s Gambit 2020
The Queen’s Gambit 2020
The Queen’s Gambit 2020
The Queen’s Gambit 2020
The Queen’s Gambit 2020
The Queen’s Gambit 2020
The Queen’s Gambit 2020
The Queen’s Gambit 2020
Titulli origjinal The Queen's Gambit
Vlerësimi TMDb 8.7 1,961 vota
Transmetuar në dt: Oct. 23, 2020
Përfunduar në dt: Oct. 23, 2020
Sezone 1
Episodet 7
Kohëzgjatja mesatare 60 minuta
Shpërndarë4

Tituj të Ngjashëm

Deadly Class 2019
Foundation (2021) me Titra Shqip
The Take (2009) me Titra Shqip
Godfather of Harlem 2019 me Titra Shqip
Your Honor 2020
The Nevers 2021 me Titra Shqip
The Vampire Diaries 2009 me Titra Shqip
The Undoing 2020 me Titra Shqip
Hawkeye (2021) me Titra Shqip
Gomorrah (2014) me Titra Shqip
How to Sell Drugs Online (Fast) (2019) me Titra Shqip
Atypical (2017) me Titra Shqip