The Mandalorian 2019

The Mandalorian 2019

Nov. 12, 2019
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Nov. 12, 2019
2Sezoni 2 Oct. 29, 2020

Regjizori

Jon Favreau
Regjizori

Aktorët

Pedro Pascal isDin Djarin / The Mandalorian
Din Djarin / The Mandalorian

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Një nga sagat e kultit më të pëlqyera nga brezat e të apasionuarve kthehet në botën e serialeve televizive me një nga origjinalët e parë të prodhuar për platformën Disney +. Star Wars: Mandalorian zhvillohet pas Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi (1983) dhe para Star Wars: Episode VII – The Force Awakens (2015) dhe tregon aventurat e një pistoljeri Mandalorian, një rracë që ka marrë emrin e kolonisë planetare Mandalore.

The Mandalorian 2019 me titra shqip – Për çfarë bëhet fjalë?

Mandaloriani është një pistoljer i vetëm me armë që lëviz nëpër universin e Star Wars ( Lufta e Yjeve ), shtatë vjet pas ngjarjeve të treguara në Return of the Jedi ( Rikthimi i Xhedit ) dhe njëzet e tre vjet para ngjarjeve të episodit të shtatë të sagës Star Wars: The Force Awakens ( Zgjimi i Forcës ). Aventurat e tij e çojnë atë në buzë të galaktikës, jashtë Republikës së Re, për të pranuar një punë të padeklaruar në planetin Arvala-7.

The Mandalorian 2019
The Mandalorian 2019
The Mandalorian 2019
The Mandalorian 2019
The Mandalorian 2019
The Mandalorian 2019
The Mandalorian 2019
The Mandalorian 2019
The Mandalorian 2019
The Mandalorian 2019
Titulli origjinal The Mandalorian
Vlerësimi TMDb 8.5 6,458 vota
Transmetuar në dt: Nov. 12, 2019
Përfunduar në dt: Dec. 18, 2020
Sezone 2
Episodet 16
Kohëzgjatja mesatare 35 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Terminator: The Sarah Connor Chronicles 2008
The Legend of El Cid (2020) me Titra Shqip
Vincenzo 2021
The Falcon and the Winter Soldier 2021
Loki 2021 me Titra Shqip
Y: The Last Man (2021) me Titra Shqip
Hellbound (2021) me Titra Shqip
Outer Banks (2020) me Titra Shqip
Invincible 2021
Locke & Key (2020) me Titra Shqip
Hawkeye (2021) me Titra Shqip
The Pacific 2010