The Legend of El Cid (2020) me Titra Shqip

The Legend of El Cid (2020) me Titra Shqip

Dec. 18, 2020
Vlerësimi juaj: 0
7 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Dec. 18, 2020
2Sezoni 2 Jul. 15, 2021
10

Regjizori

José Velasco
Regjizori

Aktorët

Jaime Lorente isRodrigo Díaz de Vivar
Rodrigo Díaz de Vivar
Alicia Sanz isUrraca de Zamora
Urraca de Zamora
Elia Galera isSancha I de León
Sancha I de León
Francisco Ortiz isSancho II de Castilla
Sancho II de Castilla
Jaime Olías isAlfonso VI de León
Alfonso VI de León
Lucía Guerrero isJimena Díaz
Jimena Díaz
Nicolás Illoro isGarcía II de Galicia
García II de Galicia
Lucía Díez isElvira de Toro
Elvira de Toro
Juan Echanove isBernardo de Sedirac
Bernardo de Sedirac
Zohar Liba isAbu Bakr
Abu Bakr

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Heroi kombëtar spanjoll El Cid, i njohur si Rodrigo Díaz de Vivar, është në qendër të miniserisë historike, Prime Video origjinale, e luajtur nga Jaime Lorente i La casa de papel. Është historia personale dhe publike e një prej personazheve më të famshëm të Mesjetës Spanjolle, në një luftë për mbrojtjen e territorit të krishterë në një kohë kur Gadishulli Iberik shikonte bashkëjetesën e të krishterëve, arabëve dhe hebrenjve.

 

 

The Legend of El Cid – Për çfarë flet?

Rodrigo Diaz de Vivar në shekullin e 11 pas Krishtit në Spanjë ishte një kalorës fisnik dhe udhëheqës ushtarak. E quajtur El Cid nga myslimanët dhe El Campeador nga të krishterët, është figura kryesore në historinë e pushtimit të Gadishullit Iberik nga të krishterët, duke u shërbyer si monarkëve Sancho II dhe Alfonso VI të Castile dhe Leon, dhe mbretërisë së Zaragoza. Miniseriali rindërton jetën e tij duke filluar nga rinia e tij.

The Legend of El Cid (2020) me Titra Shqip
The Legend of El Cid (2020) me Titra Shqip
The Legend of El Cid (2020) me Titra Shqip
The Legend of El Cid (2020) me Titra Shqip
Titulli origjinal El Cid
Vlerësimi TMDb 7.3 139 vota
Transmetuar në dt: Dec. 18, 2020
Përfunduar në dt: Jul. 15, 2021
Sezone 2
Episodet 10
Kohëzgjatja mesatare 59 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The O.C. (2003) me Titra Shqip
Vikings (2013)
Fate: The Winx Saga 2021
Behind Her Eyes 2021
Walker 2021
Sex/Life (2021) me Titra Shqip
Elite Short Stories: Carla Samuel (2021) me Titra Shqip
The Man in the High Castle (2015) me Titra Shqip
Young Royals (2021) me Titra Shqip
Fatma 2021
When They See Us (2019)
Tribes of Europa 2021 me titra shqip