The Last Dance (2020)

The Last Dance (2020)

Apr. 19, 2020
Vlerësimi juaj: 0
8 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Apr. 19, 2020

Regjizori

Mike Tollin
Regjizori

Aktorët

Scottie Pippen isSelf - Bulls Forward 1987 - 1998
Self - Bulls Forward 1987 - 1998
Steve Kerr isSelf - Bulls Guard 1992 - 1998
Self - Bulls Guard 1992 - 1998

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

NBA – kampionati profesionist i basketbollit amerikan – i viteve nëntëdhjetë, atëherë kur arriti rëndësinë e tij maksimale, duke arritur një dimension global dhe mbi të gjitha të treguar pas ngjarjeve të atij që ishte ylli i padiskutueshëm: Michal Jordan me Chicago Bulls e tij.

 

The Last Dance (2020) – Për çfarë flet?

Seriali-dokumentar The Last Dance ndjek sezonin 1997-1998 të Chicago Bulls, ose kampionatin e fundit të Michael Jordan me ekskluzivitetin e Illinois, duke treguar gjithçka përmes imazheve pjesërisht të pabotuara të një ekipi filmi të NBA Entertainment i cili gjatë gjithë turneut ata patën mundësinë të ndiqnin të gjitha aktivitetet e Demave.

Seriali-dokumentar u bë me pjesëmarrjen e plotë të Jordan dhe figurave të tjera kryesore të Bulls dhe përmban mbi 500 orë pamje të pa publikuara nga kampionati i ekipit në sezonin 1997-98, së bashku me komentet nga dhjetëra yje të tjerë sportivë.

The Last Dance (2020)
The Last Dance (2020)
The Last Dance (2020)
Titulli origjinal The Last Dance
Vlerësimi TMDb 8.2 806 vota
Transmetuar në dt: Apr. 19, 2020
Përfunduar në dt: May. 17, 2020
Sezone 1
Episodet 10
Kohëzgjatja mesatare 60 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Cosmos (2014) me Titra Shqip
Money Heist: From Tokyo to Berlin (2021) me Titra Shqip
The Walking Dead – Origins (2021) me Titra Shqip
Marvel Studios: Legends 2021
Human Body: Pushing the Limits (2008) me Titra Shqip