The Gift (2019) me Titra Shqip

The Gift (2019) me Titra Shqip

Dec. 27, 2019
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Dec. 27, 2019
10
2Sezoni 2 Sep. 10, 2020
3Sezoni 3 Jun. 17, 2021
10

Regjizori

Aktorët

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Arti dhe misticizmi ndërthuren, mbivendosen pothuajse për t’u shkrirë, në seritë turke të prodhuara nga Netflix: një histori e ngjyrosur me të mbinatyrshmen dhe shpaloset ngjitur me protagonisten e saj, identitetin e saj, të kaluarën e saj dhe udhëtimin e saj personal të ngadaltë dhe misterioz.

 

The Gift (2019) me Titra Shqip – Për çfarë flet?

Atiye është një artiste, një piktor e re që jeton në Stamboll. E gjithë jeta e saj ka qenë e lidhur me një simbol që përsëritet, në forma të ndryshme, në veprat e saj, në mendimet e saj, madje edhe në ëndrrat (ose makthet e saj).

Dhe kur një ditë ai simbol duket se shfaqet në gërmimet e një vendi arkeologjik, ajo e kupton që për të zbuluar vërtet thelbin e tij, ajo duhet të hetojë absolutisht zbulimin. Prandaj, ajo shkon në Göbekli Tepe, e zhytur në një qetësi të papritur, për të parë simbolin e saj të dashur me sytë e saj dhe për të filluar një udhëtim brenda dhe jashtë vetes.

The Gift (2019) me Titra Shqip
The Gift (2019) me Titra Shqip
The Gift (2019) me Titra Shqip
The Gift (2019) me Titra Shqip
Titulli origjinal Atiye
Vlerësimi TMDb 7.8 106 vota
Transmetuar në dt: Dec. 27, 2019
Përfunduar në dt: Sep. 10, 2020
Sezone 3
Episodet 17
Kohëzgjatja mesatare 60 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Lucifer (2016) me Titra Shqip
Into the Night (2020) me Titra Shqip
Shadow and Bone 2021
Vagabond (2019)
The Mess You Leave Behind (2020) me Titra Shqip
Chernobyl 2019
Elite (2018) me Titra Shqip
Chernobyl: Aftermath (2016) me Titra Shqip
Terminator: The Sarah Connor Chronicles 2008
Pretty Little Liars (2010) me Titra Shqip
Band of Brothers 2001
Tell Me a Story 2018