The Chair (2021) me Titra Shqip

The Chair (2021) me Titra Shqip

Aug. 20, 2021
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Aug. 20, 2021
6

Regjizori

Amanda Peet
Regjizori

Aktorët

Sandra Oh isDr. Ji-Yoon Kim
Dr. Ji-Yoon Kim
Jay Duplass isBill Dobson
Bill Dobson
Holland Taylor isJoan Hambling
Joan Hambling
Nana Mensah isYasmin 'Yaz' McKay
Yasmin 'Yaz' McKay
Bob Balaban isElliot Rentz
Elliot Rentz
David Morse isPaul Larson
Paul Larson
Everly Carganilla isJu-Hee 'Ju Ju' Kim
Ju-Hee 'Ju Ju' Kim

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Pas rolit kryesor të mirënjohur në serialin Killing Eve, Sandra Oh është në qendër të një seriali dramatik të prodhuar nga Netflix: krijuar nga Amanda Peet (ish -ylli i Studio 60 në Sunset Strip dhe krijuese e Romanoffs), aktorja është përkrah një kasti të mrekullueshëm në të cilin spikasin Jay Duplass dhe Holland Taylor.

 

 

The Chair – Për çfarë bëhet fjalë?

Kim Ji-Yoon është gruaja e parë që ka rolin e drejtoreshës së departamentit të studimeve angleze në Universitetin Pembroke, por jo vetëm: ajo është gjithashtu gruaja e parë aziatike në një pozicion të tillë. Midis dëshirave dhe vështirësive, Ji-Yoon do ta gjejë veten në pozicionin e ri së bashku me një mikeshë të dashur dhe të besuarën e saj, Joan Hambling, një mësuese e zgjuar dhe jokonformiste e anglishtes.

The Chair (2021) me Titra Shqip
The Chair (2021) me Titra Shqip
The Chair (2021) me Titra Shqip
The Chair (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Chair
Vlerësimi TMDb 8.1 19 vota
Transmetuar në dt: Aug. 20, 2021
Përfunduar në dt: Aug. 20, 2021
Sezone 1
Episodet 6
Kohëzgjatja mesatare 30 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Jupiter’s Legacy 2021
Titans (2018) me Titra Shqip
Invincible 2021
Chernobyl: Aftermath (2016) me Titra Shqip
Elite Short Stories: Carla Samuel (2021) me Titra Shqip
Driven (2018) me Titra Shqip
Love Alarm 2019
Extant 2014
The O.C. (2003) me Titra Shqip
The Take (2009) me Titra Shqip
Dexter (2006) me Titra Shqip
The Wire (2002) me Titra Shqip