Sweet Home (2020) me Titra Shqip

Sweet Home (2020) me Titra Shqip

Dec. 18, 2020
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Dec. 18, 2020
10

Regjizori

Regjizori

Aktorët

Song Kang isCha Hyun-soo
Cha Hyun-soo
Lee Jin-wook isPyeon Sang-wook
Pyeon Sang-wook
Lee Si-young isSeo Yi-kyung
Seo Yi-kyung
Lee Do-hyun isLee Eun-hyeok
Lee Eun-hyeok
Kim Gab-soo isAn Gil-seob
An Gil-seob
Go Min-si isLee Eun-yoo
Lee Eun-yoo
Go Youn-jung isPark Yu-ri
Park Yu-ri
Kim Nam-hee isJung Jae-heon
Jung Jae-heon
Park Gyu-young isYoon Ji-su
Yoon Ji-su
Kim Sang-ho isHan Doo-sik
Han Doo-sik

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Sado që titulli të sugjeron një nga romcom (të shpeshta) koreane, me Sweet Home ne jemi krejtësisht të ndryshëm: është në fakt një tmerr apokaliptik që përzien trishtimin, veprimin dhe fantazinë, bazuar në një komik të suksesshëm të botuar në internet..

 

 

Sweet Home – për çfarë bëhet fjalë?

Në gusht 2020, Cha Hyun-soo po zhvendoset në një kompleks apartamentesh të quajtur Shtëpitë Jeshile. Ai është vetëm, nuk ka shumë gjëra me vete dhe është thellësisht në depresion për shkak të vdekjes së familjes së tij.

Por lagjja famëkeqe ku ai u transferua nuk është sigurisht një vend i rekomandueshëm: djali në fakt do të hasë në një komunitet përbindëshash të cilët po përpiqen të shkatërrojnë gjithçka dhe të gllabërojnë gjithçka që u del para. Cha Hyun-soo do të duhet të bëjë një front të përbashkët me banorët e tjerë njerëzorë që të jetë në gjendje të mbijetojë, edhe sepse gjithnjë e më shumë qenie njerëzore me kalimin e kohës transformohen në përbindësha.

Sweet Home (2020) me Titra Shqip
Sweet Home (2020) me Titra Shqip
Sweet Home (2020) me Titra Shqip
Sweet Home (2020) me Titra Shqip
Sweet Home (2020) me Titra Shqip
Sweet Home (2020) me Titra Shqip
Sweet Home (2020) me Titra Shqip
Sweet Home (2020) me Titra Shqip
Sweet Home (2020) me Titra Shqip
Sweet Home (2020) me Titra Shqip
Titulli origjinal 스위트홈
Vlerësimi TMDb 8.6 688 vota
Transmetuar në dt: Dec. 18, 2020
Përfunduar në dt: Dec. 18, 2020
Sezone 1
Episodet 10
Kohëzgjatja mesatare 52 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Jupiter’s Legacy 2021 me Titra Shqip
Almost Human (2013) me Titra Shqip
Tribes of Europa 2021 me titra shqip
The Man in the High Castle (2015) me Titra Shqip
DOTA: Dragon’s Blood 2021
Hellbound (2021) me Titra Shqip
The Walking Dead (2010) me Titra Shqip
The Mandalorian 2019
The Nevers 2021 me Titra Shqip
Yasuke 2021
WandaVision 2021
Fate: The Winx Saga 2021