See (2019) me Titra Shqip

See (2019) me Titra Shqip

Nov. 01, 2019
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Nov. 01, 2019
2Sezoni 2 Aug. 27, 2021

Regjizori

Steven Knight
Regjizori

Aktorët

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Lum ai që ka dy fëmijë me shikim në tokën e të verbërve. Seriali apokaliptik, Apple TV + origjinal, i titulluar See, është vendosur në një botë fisnore të populluar nga vetëm njerëz të verbër: të mbijetuarit e një pandemie vdekjeprurëse. Derisa një burrë bëhet baba i binjakëve që shohin shumë mirë dhe që për këtë arsye identifikohen si të rrezikshëm nga një mbretëreshë e fuqishme.

 

 

See – Për çfarë bëhet fjalë?

Në të ardhmen e largët, një virus vdekjeprurës e ka shkatërruar pothuajse tërësisht popullsinë, me përjashtim të atyre që kanë mbetur “thjesht” të verbër. Edhe të gjitha qeniet njerëzore të lindura më vonë kanë qenë gjithmonë të verbër që nga lindja. Por Baba Voss, kreu i fisit Alkenny, është babai i binjakëve që, ndryshe nga të gjithë, mund të shohin. Për këtë arsye të thjeshtë, jeta e tyre, pasi të rriten, do të jetë në rrezik, sepse mbretëresha e keqe Kane, e cila drejton fisin e Payan, duke i konsideruar të rrezikshëm do të niset në gjurmët e tyre për t’i vrarë. Në fakt, shikimi nuk është vetëm një ndjenjë për të cilën askush nuk është më i talentuar, por gjithashtu konsiderohet një fuqi e “ndaluar” për të gjithë popullatën.

 

 

Personazhet

Baba Voss (Jason Momoa) është udhëheqësi i fisit Alkenny.

 

Maghra (Hera Hilmar) është gruaja e Baba Voss, por ajo nuk është pjesë e fisit Alkenny.

 

Kane (Sylvia Hoeks) është mbretëresha përgjegjëse për fisin Payan, e vetmja që jeton në një vend që ka ende energji elektrike.

 

Tamacti Jun (Christian Camargo) është Inkuizitori i Madh i Mbretëreshës dhe pikërisht atij i kërkon të gjejë dy djemtë që shohin.

 

Kofun (Archie Madekwe) është një nga dy fëmijët me shikim të Baba dhe Maghra, i heshtur, i turpshëm dhe inteligjent, më shumë se motra e tij. Të dy duhet t’i mbajnë të fshehta dallimet e tyre, sepse është e rrezikshme.

 

Haniwa (Nesta Cooper) është binjake e Kofun dhe mund shohë si ai, por, më shumë rebele për karakterin, ajo kujdeset më pak për ta mbajtur sekretin e tyre të fshehur.

 

Bow Lion (Yadira Guevara-Prip) quhet Hija sipas fisit Kilkenny të cilit i përket. Në fakt, fuqia e tij është të lëvizë si hije, në heshtje dhe fshehurazi, pavarësisht verbërisë, si dhe në atë mënyrë që të mos identifikohet as me shqisën e nuhatjes. Është një art që kalon nga babai tek djali.

See (2019) me Titra Shqip
See (2019) me Titra Shqip
See (2019) me Titra Shqip
See (2019) me Titra Shqip
See (2019) me Titra Shqip
See (2019) me Titra Shqip
See (2019) me Titra Shqip
See (2019) me Titra Shqip
Titulli origjinal See
Vlerësimi TMDb 8 969 vota
Transmetuar në dt: Nov. 01, 2019
Përfunduar në dt: Dec. 06, 2019
Sezone 2
Episodet 16
Kohëzgjatja mesatare 60 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Sweet Tooth (2021) me Titra Shqip
Don’t Look Deeper 2020
Respect 2020
Money Heist (2017) me Titra Shqip
Cursed (2020)
Dickinson (2019)
Hache 2019
Stargirl 2020 me Titra Shqip
Elite Short Stories: Nadia Guzmán (2021) me Titra Shqip
Fate: The Winx Saga 2021
The Wire (2002) me Titra Shqip
The Gift (2019) me Titra Shqip