Rédl (2018) me Titra Shqip

Rédl (2018) me Titra Shqip

Nov. 11, 2018
Vlerësimi juaj: 0
5 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Nov. 11, 2018

Regjizori

Jan Hřebejk
Regjizori

Aktorët

Ondřej Sokol isRoman Rédl
Roman Rédl
Roman Polák isgenerál Ferenc
generál Ferenc

Përshkrimi i Filmit

Transformimet, misteri dhe krimet janë elementët e serisë së krimeve Çeke të vendosura në vitet ’90, pak para rënies së komunizmit dhe në mes të vendimit për të ndarë republikën Çekosllovake në dy, duke përcaktuar kështu një komb në mëshirën e kaosit, por gjithashtu i konfuzionit të gjeneruar nga rënia e vlerave.

 

 

Redl – Për çfarë bëhet fjalë?

Në 1992, ashtu si Çekosllovakia po ndahet në dy, Roman Rédl është një prokuror ushtarak në kulmin e karrierës së tij. Në një moment historik në të cilin kriminelët po përpiqen në çdo mënyrë të përfitojnë nga mosmarrëveshjet midis komunistëve dhe demokratëve për të përfituar nga kontrabanda e armëve dhe drogës, dy studentë të rinj që po testojnë një sistem të matjes së transportit hekurudhor zbulojnë se disa vagonë ​​sovjetikë ishin të ngarkuar me armë, municion dhe pjesë këmbimi u zhdukën pa gjurmë në udhëtimin drejt lindjes. Hetimet e tyre ndalojnë para se të fillojnë, sepse disa ditë më vonë njëri nga të dy vdiq dhe tjetri u zhduk. Do të jetë pikërisht Rédl ai që do të duhet të ndjekë gjurmët e asaj që kishin gjetur dhe të zbulonte se kush është përgjegjës për vrasjen.

Rédl (2018) me Titra Shqip
Rédl (2018) me Titra Shqip
Rédl (2018) me Titra Shqip
Rédl (2018) me Titra Shqip
Titulli origjinal Rédl
Vlerësimi TMDb 8 1 vota
Transmetuar në dt: Nov. 11, 2018
Përfunduar në dt: Dec. 02, 2018
Sezone 1
Episodet 4
Kohëzgjatja mesatare 60 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

True Story (2021) me Titra Shqip
Methanol (2018) me Titra Shqip
Broadchurch (2013) me Titra Shqip
Who Killed Sara? (2021)
Bodyguard 2018
The Chestnut Man (2021) me Titra Shqip
Narcos (2015) me Titra Shqip
How to Sell Drugs Online (Fast) (2019) me Titra Shqip
You (2018) me Titra Shqip
Skylines 2019
Sky Rojo 2021
Gomorrah (2014) me Titra Shqip