Pretty Little Liars (2010) me Titra Shqip

Pretty Little Liars (2010) me Titra Shqip

Jun. 08, 2010
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Jun. 08, 2010
2Sezoni 2 Jun. 14, 2011
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
3Sezoni 3 Jun. 05, 2012
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
4Sezoni 4 Jun. 11, 2013
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
5Sezoni 5 Jun. 10, 2014
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
6Sezoni 6 Jun. 02, 2015
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
7Sezoni 7 Jun. 21, 2016
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.

Regjizori

Aktorët

Troian Bellisario isSpencer Hastings
Spencer Hastings
Ashley Benson isHanna Marin
Hanna Marin
Lucy Hale isAria Montgomery
Aria Montgomery
Shay Mitchell isEmily Fields
Emily Fields
Sasha Pieterse isAlison DiLaurentis
Alison DiLaurentis
Tyler Blackburn isCaleb Rivers
Caleb Rivers
Ian Harding isEzra Fitz
Ezra Fitz
Janel Parrish isMona Vanderwaal
Mona Vanderwaal
Andrea Parker isMary Drake
Mary Drake

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Dramë për adoleshencën e shënuar nga një mister i padisponueshëm, midis trillerit dhe gënjeshtrës pa lënë pas dore lidhjet sentimentale, të bollshme dhe të ndryshueshme.

Me kthesa të shumta, enigma dhe gënjeshtra, tensioni nuk kërkon shumë kohë për tu shfaqur dhe skeletet e së kaluarës janë gati të hidhen nga dollapi në çdo moment.

Kult absolut në mesin e adoleshentëve.

 

Pretty Little Liars – Për çfarë bëhet fjalë?

Në Rosewood, Pensilvani, jeta e katër mikeshave të reja – Aria Montgomery (Lucy Hale), Emily Fields (Shay Mitchell), Hanna Marin (Ashley Benson) dhe Spencer Hastings (Troian Bellisario) – janë përmbysur nga zhdukja e Alison DiLaurentis. (Sasha Pieterse), një moshatare e tyre dhe udhëheqëse e grupit.

Pas disa kohësh nga kjo ngjarje e trishtuar, vajzat fillojnë të marrin mesazhe frikësuese nga një dërgues i panjohur, i cili thjesht nënshkruan veten me shkronjën “A”.

Ndërsa kërcënimet vazhdojnë të bëhen gjithnjë e më shqetësuese, vajzat përpiqen të kuptojnë se kush janë për të dalë nga një situatë që bëhet gjithnjë e më e komplikuar dhe që rrezikon t’i shkatërrojë ato në sytë e të gjithëve.

Duke pasur parasysh natyrën e disa letrave, mendohet se është Alison: e vetmja që mund të dijë të vërtetat e varrosura nën një batanije të trashë gënjeshtrash. Sidoqoftë, me kalimin e kohës, ngjarjet do të çojnë gjithashtu në mendimin se mund të jetë më thjesht vrasësi i saj.

Kështu, vajzat përpiqen të marrin të dhëna që mund të hedhin dritë mbi identitetin misterioz të “A” ndërsa jeta e përditshme vazhdon midis shkollës, familjeve të tyre përkatëse dhe rrëshqitjeve më klasike të dashurisë.

 

Personazhet

Spencer Hastings (Troian Bellisario) është një vajzë që synon lart dhe është gjithashtu shumë inteligjente; për këto arsye, ajo është, në fakt, udhëheqëse e grupit por kjo nuk e ndalon atë të bjerë viktimë e disa dobësive.

Aria Montgomery (Lucy Hale) është një vajzë me një talent të fortë artistik dhe tronditet nga tradhtia e babait të saj, i cili u dashurua me një studente, në dëm të nënës së saj; disi, ajo gjithashtu do të jetë protagoniste e diçkaje jo shumë të pangjashme.

Hanna Marin (Ashley Benson) arrin të shndërrohet me kalimin e kohës, duke kaluar nga zhgënjyese në fitimin e vëmendjes; megjithatë, ajo nuk e harron rëndësinë e ndjenjave dhe lidhjeve.

Emily Fields (Shay Mitchell) ka një karakter të butë dhe të ndjeshëm; ajo ishte shumë e lidhur me Alison para zhdukjes së saj dhe kishte një ndjenjë shumë më të thellë për të sesa miqësinë e thjeshtë.

Alison DiLaurentis (Sasha Pieterse) është vajza e zhdukur e cila, megjithatë, mund të jetë edhe ajo që fshihet pas pseudonimit “A”.

Mona Vanderwaal (Janel Parrish) është një shoqe e Hanës dhe, para zhdukjes së Alisonit, ajo u ngacmua prej saj; shpesh do të ndryshojë pozicionimin gjatë historisë.

Ezra Fitzgerald (Ian Harding) është një profesor i ri i letërsisë që dashurohet me Arian; një lidhje që has pengesa të ndryshme në Rosewood.

Caleb Rivers (Tyler Blackburn) është një djalë rruge i aftë në përdorimin e teknologjisë së informacionit; tregon se ai është i interesuar për Hanën.

Pretty Little Liars (2010) me Titra Shqip
Pretty Little Liars (2010) me Titra Shqip
Pretty Little Liars (2010) me Titra Shqip
Pretty Little Liars (2010) me Titra Shqip
Pretty Little Liars (2010) me Titra Shqip
Pretty Little Liars (2010) me Titra Shqip
Pretty Little Liars (2010) me Titra Shqip
Pretty Little Liars (2010) me Titra Shqip
Pretty Little Liars (2010) me Titra Shqip
Pretty Little Liars (2010) me Titra Shqip
Titulli origjinal Pretty Little Liars
Vlerësimi TMDb 8 1,822 vota
Transmetuar në dt: Jun. 08, 2010
Përfunduar në dt: Jun. 27, 2017
Sezone 7
Episodet 161
Kohëzgjatja mesatare 41 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

How to Sell Drugs Online (Fast) (2019) me Titra Shqip
The Irregulars 2021
Lupin 2021 me Titra Shqip
Money Heist (2017) me Titra Shqip
The Walking Dead: World Beyond (2020) me Titra Shqip
Outer Banks (2020) me Titra Shqip
Trese (2021) me Titra Shqip
Bodyguard 2018
The Nevers 2021
Your Honor 2020
Respect 2020
Sherlock 2010 me Titra Shqip