Narcos: Mexico (2018) me Titra Shqip

Narcos: Mexico (2018) me Titra Shqip

Nov. 16, 2018
Vlerësimi juaj: 0
9 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Nov. 16, 2018
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
2Sezoni 2 Feb. 13, 2020
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
3Sezoni 3 Nov. 05, 2021
10

Regjizori

Aktorët

Scoot McNairy isWalt Breslin / Narrator
Walt Breslin / Narrator
José María Yázpik isAmado Carrillo Fuentes
Amado Carrillo Fuentes
Matt Letscher isJames 'Jaime' Kuykendall
James 'Jaime' Kuykendall
Luisa Maria Rubino isAndrea Nuñez
Andrea Nuñez
Alfonso Dosal isBenjamín Arellano Félix
Benjamín Arellano Félix
Mayra Hermosillo isEnedina Arellano Félix
Enedina Arellano Félix
Manuel Masalva isRamón Arellano Félix
Ramón Arellano Félix
Alejandro Edda isJoaquín 'El Chapo' Guzmán
Joaquín 'El Chapo' Guzmán
Gorka Lasaosa isHéctor Luis Palma Salazar
Héctor Luis Palma Salazar

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Pas Narcos (2015), vjen Narcos Mexico. Në vazhdimësi të plotë me serialet e mëparshme të Netflix, por me një kast tërësisht të rinovuar, hapet një kapitull i ri në rrëfimin e “bëmave” të atyre që, duke filluar nga vitet ’70 dhe ’80 në Amerikën Qendrore dhe Jugore, krijuan perandori të vërteta bazuar në prodhimin dhe trafikimin e drogës drejt Shteteve të Bashkuara dhe mbarë botës.

 

 

Narcos: Mexico – për çfarë bëhet fjalë?

Në prezantimin e një serie që raporton – me dramatizimet e nevojshme – fakte historike, është e vështirë të shmanget raportimi i spoilerëve: për ata që nuk ishin në dijeni të fakteve, një kërkim i thjeshtë në internet për një nga personazhet do të mjaftonte për të zbritur në një nga kapitujt e Wikipedia që tregon gjithçka në një çast. Ky është rasti me Narcos: Mexico. Ngjarjet që rrëfehen aty kanë të bëjnë me lindjen dhe ngritjen e kartelit të Guadalajara, të drejtuar nga Felix Gallardo, me origjinë nga Sinaloa, i cili ia doli në detyrën e vështirë të koordinimit dhe unifikimit të aktiviteteve të trafikantëve meksikanë, deri tani në konflikt me njëri-tjetrin dhe te tjeret. Me ndihmën e miqve të tij Rafa Caro Quintero dhe Don Neto, Gallardo krijoi një rrjet të vërtetë kombëtar, me bashkëpunimin e policisë, të DFS (Dirección Federal de Seguridade, një agjenci inteligjence meksikane e përkushtuar ndaj kontrollit të territorit dhe shpesh bashkëpunëtor ose autor i krimeve politike) dhe të vetë qeverisë meksikane.

Ngjarjet e rrëfyera në sezonin e parë të serialit ndjekin në mënyrë thelbësore periudhën e ngritjes së kartelit të Guadalajara, që nga fillimet e tij – kur ai merrej kryesisht me prodhimin e shitjes së marijuanës, të rritur në tokën meksikane – deri në kontaktet me kolumbinë dhe kartelet në Medellin dhe Cali dhe evolucioni që kulmoi me trafikimin e kokainës.

Kundërshtari i Gallardos është DEA amerikane, më pas në fillimet e saj, e pranishme me një ekip prej pak anëtarësh ku spikat agjentja Kiki Camarena, e cila e kthen kapjen e Gallardos në obsesionin e saj personal.

Narcos: Mexico (2018) me Titra Shqip
Narcos: Mexico (2018) me Titra Shqip
Narcos: Mexico (2018) me Titra Shqip
Narcos: Mexico (2018) me Titra Shqip
Narcos: Mexico (2018) me Titra Shqip
Narcos: Mexico (2018) me Titra Shqip
Narcos: Mexico (2018) me Titra Shqip
Narcos: Mexico (2018) me Titra Shqip
Narcos: Mexico (2018) me Titra Shqip
Narcos: Mexico (2018) me Titra Shqip
Titulli origjinal Narcos: Mexico
Vlerësimi TMDb 7.9 757 vota
Transmetuar në dt: Nov. 16, 2018
Përfunduar në dt: Nov. 05, 2021
Sezone 3
Episodet 30
Kohëzgjatja mesatare 50 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Jupiter’s Legacy 2021 me Titra Shqip
The Chair (2021) me Titra Shqip
The Vampire Diaries 2009 me Titra Shqip
The Strain (2014) me Titra Shqip
Invincible 2021
Cowboy Bebop (2021) me Titra Shqip
Lucifer (2016) me Titra Shqip
Chapelwaite (2021) me Titra Shqip
My Name (2021) me Titra Shqip
Dan Brown’s The Lost Symbol (2021) me Titra Shqip
Gomorrah (2014) me Titra Shqip
Made For Love 2021