Modern Love (2019) me Titra Shqip

Modern Love (2019) me Titra Shqip

Oct. 18, 2019
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

2Sezoni 2 Aug. 12, 2021
9
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.

Regjizori

John Carney
Regjizori

Aktorët

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Historitë e dashurisë seksuale të botuara në një rubrikë të mirënjohur të New York Times bëhen një seri antologjike e Prime Video: në çdo episod një rast (i vërtetë) që eksploron një marrëdhënie dashurie në një nga format e saj të panumërta, zbukuruar padyshim nga një kast yjor.

 

 

Modern Love – për çfarë bëhet fjalë?

Dashuria Moderne është titulli e një rubrike të famshme të New York Times e cila trajton temën e dashurisë në të gjitha aspektet e saj. Një podkast lindi gjithashtu nga rubrika dhe një seri televizive antologjike e krijuar nga Prime Video.

Në secilin episod, me një ton dramatik, domethënë midis komedisë dhe dramës, tregohet një histori e frymëzuar nga ngjarje të vërteta që në një mënyrë ose në një tjetër kanë të bëjnë me dashurinë, e zgjedhur midis njerëzve më të dashur gjatë jetës së rubrikës : një miqësi e pamundur, një dashuri e ringjallur, një martesë në një pikë kthese, një takim që ndoshta është diçka tjetër, një familje e re jokonvencionale.

Modern Love (2019) me Titra Shqip
Modern Love (2019) me Titra Shqip
Modern Love (2019) me Titra Shqip
Titulli origjinal Modern Love
Vlerësimi TMDb 7.5 148 vota
Transmetuar në dt: Oct. 18, 2019
Përfunduar në dt: Aug. 12, 2021
Sezone 2
Episodet 16
Kohëzgjatja mesatare 31 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Made For Love 2021
On My Block (2018) me Titra Shqip
Dickinson (2019)
How to Sell Drugs Online (Fast) (2019) me Titra Shqip
The Chair (2021) me Titra Shqip
True Beauty 2020
Vincenzo 2021
Sexify 2021
WandaVision 2021
Sex/Life (2021) me Titra Shqip
Sex Education (2019) me Titra Shqip
Dietland (2018)