Marvel’s Agent Carter 2015

Marvel’s Agent Carter 2015

Jan. 06, 2015
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Jan. 06, 2015
2Sezoni 2 Jan. 19, 2016
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.

Regjizori

Aktorët

Hayley Atwell isPeggy Carter
Peggy Carter
James D'Arcy isEdwin Jarvis
Edwin Jarvis
Enver Gjokaj isDaniel Sousa
Daniel Sousa
Wynn Everett isWhitney Frost
Whitney Frost

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Aventurat e spiunes Peggy Carter, dashuria e parë e Kapiten Amerikës gjatë Luftës së Dytë Botërore, agjent i Rezervës Strategjike Shkencore (SSR) dhe bashkëthemeluse e S.H.I.E.L.D.
Një prani e vazhdueshme në Universin Kinematik të Marvel (MCU), figura e Agjentes Carter është portreti i një gruaje të aksionit, e pavarur dhe moderne në Amerikë.

Marvel’s Agent Carter 2015
Marvel’s Agent Carter 2015
Marvel’s Agent Carter 2015
Marvel’s Agent Carter 2015
Marvel’s Agent Carter 2015
Marvel’s Agent Carter 2015
Marvel’s Agent Carter 2015
Marvel’s Agent Carter 2015
Marvel’s Agent Carter 2015
Marvel’s Agent Carter 2015
Titulli origjinal Marvel's Agent Carter
Vlerësimi TMDb 7.6 1,102 vota
Transmetuar në dt: Jan. 06, 2015
Përfunduar në dt: Mar. 01, 2016
Sezone 2
Episodet 18
Kohëzgjatja mesatare 43 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Pacific 2010