Lost in Space 2018

Lost in Space 2018

Apr. 13, 2018
Vlerësimi juaj: 0
10 3 vota

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Apr. 13, 2018
2Sezoni 2 Dec. 24, 2019
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.

Regjizori

Irwin Allen
Regjizori

Aktorët

Molly Parker isMaureen Robinson
Maureen Robinson
Toby Stephens isJohn Robinson
John Robinson
Maxwell Jenkins isWill Robinson
Will Robinson
Taylor Russell isJudy Robinson
Judy Robinson
Mina Sundwall isPenny Robinson
Penny Robinson
Parker Posey isJune Harris / Dr. Smith
June Harris / Dr. Smith

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Humbur në hapësirë ​​- një xhirim i serisë me të njëjtin emër të vitit 1965 – është një prodhim i trillimeve shkencore, i konceptuar me synimin për të ndjekur një formë tërthore të argëtimit. Në fakt, ajo përfshin një frymë të ndritshme aventureske dhe alternon shënimet mbizotëruese nga komedia në tonet dramatike, duke ndjekur nga afër ngjarjet familjare të Robinsons, të pritura jo vetëm nga rreziqe të panumërta, por edhe nga pyetje personale që presin përgjigje të pashlyeshme.

 

Lost in Space 2018 me Titra Shqip – Për çfarë flet?

Në një të ardhme të paidentifikuar, e cila sheh planetin Tokë gjithnjë e më jo-mikpritës, qeniet njerëzore tundohen të migrojnë diku tjetër, për të ushqyer koloni të vendosura në planete të tjerë. Të jesh mes të zgjedhurve nuk është e lehtë, pasi është e nevojshme të përballesh me një seri të gjatë testesh komplekse aftësie, të cilat familja Robinson i kalon pavarësisht disa pengesave. Si pasojë, anëtarët e saj zyrtarisht bashkohen në misionin e 24-të të Resolute, një anije kozmike që përdoret për të transportuar familje të zgjedhura në Alpha Centauri, ajo që duhet të bëhet bota e tyre e re, një pikë nisjeje.

Sa keq që, gjatë udhëtimit, Resolute sulmohet nga një robot alien i pamëshirshëm, duke detyruar një evakuim të përgjithshëm. Kështu, Robinsonët ikin në Jupiterin e tyre dhe rrëzohen në një planet të panjohur, gjë që i vë ata në provë që nga ulja.

Në një situatë ekstreme, mbajtësi i familjes John (Toby Stephens) mbështetet në prejardhjen e tij ushtarake, ndërsa gruaja e tij Maureen (Molly Parker) nuk dështon kurrë të tregojë njohuri të klasit të parë inxhinierik. Fëmijët e tyre dinë gjithashtu të jenë të dobishëm: Judy (Taylor Russell) tregon njohuri dhe guxim mjekësor, Penny (Mina Sundwall) nuk e humbet kurrë humorin e saj të mirë, ndërsa Will (Maxwell Jenkins), i vogli i grupit, krijon një marrëdhënie të privilegjuar me një robot me origjinë aliene, të cilit aksidentalisht i shpëtoi jetën.

Pas kapërcejnë shpejt traumën për shkak të një mjedisi të paplanifikuar, Robinsons nuk humbin zemrën dhe në një kohë të shkurtër ata gjurmojnë të mbijetuarit e tjerë. Së pari Dr. Smith (Parker Posey), një grua e rrezikshme që ka vjedhur më shumë se një identitet për të shpëtuar lëkurën e saj, pastaj Don West (Ignacio Serricchio), një kontrabandist jo i besueshëm, por jo pa burime, dhe së fundmi familje të tjera, midis të cilave personi rishfaqen gjithashtu përgjegjës për njësinë e tyre.

Pavarësisht nga përpjekjet e bëra dhe pengesat e pashmangshme, ende nuk ka mundësi për të gjetur ndonjë formë stabiliteti. Në fakt, Maureen zbulon se si planeti tani është kanalizuar në një fazë regresive, e destinuar të kulmojë në disa ditë duke e bërë të pamundur jetën njerëzore. Në të njëjtën kohë, Resolute do të mbetet brenda mundësive të të mbijetuarve vetëm për një periudhë të kufizuar kohore, dhe pastaj do të bëhet përfundimisht e paarritshme.

Me gjak të ngrirë, edhe udhëheqësit e caktuar për të udhëhequr ekspeditën po lëkunden dhe Robinsons do të duhet të kapërcejnë më shumë pengesa sesa pritej që të largohen nga planeti dhe të rifillojnë udhëtimin që duhej t’i kishte çuar në shtëpinë e tyre të ardhshme dhe një jetë krejt të re.

Lost in Space 2018
Lost in Space 2018
Lost in Space 2018
Lost in Space 2018
Lost in Space 2018
Lost in Space 2018
Lost in Space 2018
Lost in Space 2018
Lost in Space 2018
Titulli origjinal Lost in Space
Vlerësimi TMDb 7.5 814 vota
Transmetuar në dt: Apr. 13, 2018
Përfunduar në dt: Dec. 24, 2019
Sezone 2
Episodet 20
Kohëzgjatja mesatare 56 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Undoing 2020 me Titra Shqip
How to Sell Drugs Online (Fast) (2019) me Titra Shqip
Breakout Kings (2011) me Titra Shqip
The Vampire Diaries 2009 me Titra Shqip
When They See Us (2019)
Blood of Zeus 2020
The Wire (2002) me Titra Shqip
Narcos (2015) me Titra Shqip
The Queen’s Gambit 2020
Power Book III: Raising Kanan (2021) me Titra Shqip
SEAL Team (2017) me Titra Shqip
For Life (2020) me Titra Shqip