Hightown (2020) me Titra Shqip

Hightown (2020) me Titra Shqip

May. 17, 2020
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 May. 17, 2020
10
2Sezoni 2 Oct. 17, 2021
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.

Regjizori

Aktorët

Monica Raymund isJackie Quinones
Jackie Quinones
James Badge Dale isRay Abruzzo
Ray Abruzzo
Riley Voelkel isRenee Shaw
Renee Shaw
Shane Harper isJunior McCarthy
Junior McCarthy
Amaury Nolasco isFrankie Sr.
Frankie Sr.

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Është një serial krimi me të gjithë elementët tipikë të zhanrit, Starz origjinal i titulluar Hightown: i përqendruar në një agjente vetë-shkatërruese e cila menjëherë e paraqet veten si një personazh seksi-drogë-rock’n’roll, zhvillohet në një qytet të provincës amerikane. Megjithatë, me disa elementë që e përditësojnë atë me çështjet aktuale: protagonistja agjente, në fakt, është një lezbike dhe një amerikano-latine.

 

 

Hightown – Për çfarë bëhet fjalë?

Jackie Quiñones jeton dhe punon në qytetin e vogël të Provincetown, Cape Cod, pranë Bostonit: një punë mjaft e zakonshme, pasi ajo është pjesë e Shërbimit Kombëtar të Peshkimit Detar, agjencia federale e SHBA-së që merret me mbrojtjen dhe kujdesin e habitatit detar dhe fauna që e popullon atë. Ajo përpiqet të kompensojë monotoninë e punës me një jetë private që mund të përkufizohet si rebele dhe madje vetëshkatërruese: sa më shpejt që të mundet, në fakt, mezi pret të dehet, të pijë barërat e këqija, dhe te bëjë seks. Dhe në fakt është në fund të një mbrëmje argëtimi që, ulur buzë detit, sheh një kufomë të dalë. Krahas policisë lokale, hetimi do të kërkojë përfshirjen e dy agjentëve të narkotikëve, edhe për shkak se kufoma e identifikuar menjëherë është e një vajze që ka qenë informatore e policisë.

Hightown (2020) me Titra Shqip
Hightown (2020) me Titra Shqip
Hightown (2020) me Titra Shqip
Titulli origjinal Hightown
Vlerësimi TMDb 6.9 39 vota
Transmetuar në dt: May. 17, 2020
Përfunduar në dt: Oct. 31, 2021
Sezone 2
Episodet 18
Kohëzgjatja mesatare 55 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Arrow (2012) me Titra Shqip
Friends (1994) me Titra Shqip
Chernobyl: Aftermath (2016) me Titra Shqip
Cowboy Bebop (2021) me Titra Shqip
Dominion 2014
See (2019) me Titra Shqip
The Walking Dead (2010) me Titra Shqip
Alice in Borderland (2020) me Titra Shqip
The Innocent (2021)
Respect 2020
Yellowjackets (2021) me Titra Shqip
Driven (2018) me Titra Shqip