Godfather of Harlem 2019 me Titra Shqip

Godfather of Harlem 2019 me Titra Shqip

Sep. 29, 2019
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Sep. 29, 2019
10
2Sezoni 2 Apr. 18, 2021
10

Regjizori

Aktorët

Forest Whitaker isBumpy Johnson
Bumpy Johnson
Vincent D'Onofrio isVincent “Chin” Gigante
Vincent “Chin” Gigante
Ilfenesh Hadera isMayme Johnson
Mayme Johnson
Nigel Thatch isMalcolm X
Malcolm X
Lucy Fry isStella
Stella
Paul Sorvino isFrank Costello
Frank Costello
Giancarlo Esposito isAdam Clayton Powell Jr.
Adam Clayton Powell Jr.
Rafi Gavron isErnie Nuzi
Ernie Nuzi

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Sa intrigues mund të jetë një personazh si Bumpy Johnson, kreu i botës së krimit të Harlem në vitet gjashtëdhjetë, një pikënisje për një seri?

Seriali i prodhuar nga Epix dhe i fituar nga Disney për fillimin e Star rikthehet historia e tij në një formë të trilluar, duke filluar me kthimin e tij në qytet pasi vuajti vitet e tij në burg në Alcatraz.

 

Godfather of Harlem 2019 me Titra Shqip – Për çfarë flet?

1960, burgu Alcatraz, një burrë kthehet në liri pasi vuajti dhjetë vjet dënimin për trafik droge. Ky është Bumpy Johnson, një gangster i famshëm dhe udhëheqës i krimit të organizuar të Harlem, i cili pasi shleu faturën me drejtësinë do të kthehet në qytetin e tij dhe do të rilidhet me botën e tij, familjen e tij, miqtë e tij. Por ai nuk do të qëndrojë me duart e tij në xhepa për shumë kohë, sepse menjëherë do të përpiqet të rimarrë posedimin e territoreve dhe biznesit të tij, i cili ndërkohë është “vjedhur” nga mafia italiane dhe pikërisht nga familja Genovese.

Godfather of Harlem 2019 me Titra Shqip
Godfather of Harlem 2019 me Titra Shqip
Godfather of Harlem 2019 me Titra Shqip
Godfather of Harlem 2019 me Titra Shqip
Godfather of Harlem 2019 me Titra Shqip
Godfather of Harlem 2019 me Titra Shqip
Godfather of Harlem 2019 me Titra Shqip
Titulli origjinal Godfather of Harlem
Vlerësimi TMDb 8 321 vota
Transmetuar në dt: Sep. 29, 2019
Përfunduar në dt: May. 23, 2021
Sezone 2
Episodet 20
Kohëzgjatja mesatare 56 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Irregulars 2021
Terminator: The Sarah Connor Chronicles 2008
Lucifer (2016) me Titra Shqip
Camelot 2011
Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe (2021) me Titra Shqip
The Mess You Leave Behind (2020) me Titra Shqip
Bodyguard 2018
Lupin 2021 me Titra Shqip
Elite Short Stories: Omar Ander Alexis (2021) me Titra Shqip
Cruel Summer (2021) me Titra Shqip
Dexter (2006) me Titra Shqip
The Nevers 2021