Foundation (2021) me Titra Shqip

Foundation (2021) me Titra Shqip

Sep. 23, 2021
Vlerësimi juaj: 0
10 3 vota

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Sep. 23, 2021
10

Regjizori

Aktorët

Jared Harris isHari Seldon
Hari Seldon
Lou Llobell isGaal Dornick
Gaal Dornick
Lee Pace isBrother Day
Brother Day
Laura Birn isDemerzel
Demerzel
Terrence Mann isBrother Dusk
Brother Dusk

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Është një projekt kërkues, ambicioz dhe i rrezikshëm i Apple TV + për të sjellë Ciklin Mitik të Fondacionit të Isaac Asimov në televizion: David S. Goyer (skenarist i trilogjisë së Nolan Dark Knight) dhe Josh Friedman (Terminator: The Sarah Connor Chronicles).

 

 

Foundation – Për çfarë bëhet fjalë?

Foundation është saga e aventurave të një grupi mërgimtarësh të shpërndarë në planetë të ndryshëm të galaktikës, por të gjithë nën kontrollin e Perandorisë Galaktike, të cilët zbulojnë se mënyra e vetme për të shpëtuar Perandorinë nga shkatërrimi është ta sfidosh atë. Është një grup studiuesish të llojeve të ndryshme (shkencëtarë, inxhinierë, historianë), të cilët për këtë arsye vendosin të përballen me një udhëtim mbinjerëzor në drejtim të planetit Terminus për të shpëtuar njerëzimin dhe për të rindërtuar një botë të shëndetshme dhe paqësore, ashtu si Perandoria po shembet..

Foundation (2021) me Titra Shqip
Foundation (2021) me Titra Shqip
Foundation (2021) me Titra Shqip
Foundation (2021) me Titra Shqip
Foundation (2021) me Titra Shqip
Foundation (2021) me Titra Shqip
Foundation (2021) me Titra Shqip
Foundation (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Foundation
Vlerësimi TMDb 8.2 274 vota
Transmetuar në dt: Sep. 23, 2021
Përfunduar në dt: Nov. 04, 2021
Sezone 1
Episodet 10
Kohëzgjatja mesatare 55 minuta
Shpërndarë1

Tituj të Ngjashëm

The Mosquito Coast 2021
Lucifer (2016) me Titra Shqip
Tell Me a Story 2018
The Wheel of Time (2021) me Titra Shqip
Dracula 2020
Tom Clancy’s Jack Ryan (2018) me Titra Shqip
Ginny & Georgia 2021
Your Honor 2020
Dietland (2018)
Blood of Zeus 2020
Driven (2018) me Titra Shqip
The Haunting of Hill House (2018) me Titra Shqip