For Life (2020) me Titra Shqip

For Life (2020) me Titra Shqip

Feb. 11, 2020
Vlerësimi juaj: 0
9 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Feb. 11, 2020
2Sezoni 2 Nov. 18, 2020

Regjizori

Aktorët

Nicholas Pinnock isAaron Wallace
Aaron Wallace
Indira Varma isSafiya Masry
Safiya Masry
Joy Bryant isMarie Wallace
Marie Wallace
Dorian Missick isJamal Bishop
Jamal Bishop
Tyla Harris isJasmine Wallace
Jasmine Wallace
Timothy Busfield isHenry Roswell
Henry Roswell

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Nga njeriu i zakonshëm tek i burgosuri dhe avokat për veten: Drama juridike e ABC është një thriller procedural me shumë shtresa, një trillim por i frymëzuar nga jeta e Isaac Wright Jr., avokati i New Jersey i nominuar për kryetar të Nju Jorkut për vitin 2021, prodhuar ndër të tjera nga reperi 50 Cent.

 

 

For Life (2020) – Për çfarë flet?

Aaron Wallace u padit dhe u dënua me burgim të përjetshëm për një krim që nuk e kreu. Nëntë vjet më parë, ai kishte një familje normale dhe zotëronte një klub nate, por kur një ngarkesë e madhe droge u zbulua brenda klubit gjatë një bastisjeje, ai nuk ishte në gjendje të provonte se nuk kishte të bënte me atë trafik. I bindur se ai ishte përshtatur nga prokuroria me një seri të tërë trukesh të pista, ai duhej të vuante një dënim me burg ndërsa priste dënimin; ndërkohë ai punoi si vullnetar në zyrën juridike të burgut, me rezultatin që pas vitesh studimi arriti të diplomohej duke u bërë vetë avokat.

Në atë moment ai përqafoi misionin e tij: për të mbrojtur shokët e tij, pafajësia e të cilëve është e sigurt dhe, natyrisht, të përpiqet të pastrojë veten nga akuza për të cilën përfundoi në burg.

For Life (2020) me Titra Shqip
For Life (2020) me Titra Shqip
For Life (2020) me Titra Shqip
For Life (2020) me Titra Shqip
For Life (2020) me Titra Shqip
For Life (2020) me Titra Shqip
For Life (2020) me Titra Shqip
Titulli origjinal For Life
Vlerësimi TMDb 8.1 169 vota
Transmetuar në dt: Feb. 11, 2020
Përfunduar në dt: Feb. 24, 2021
Sezone 2
Episodet 23
Kohëzgjatja mesatare 43 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Elite Short Stories: Nadia Guzmán (2021) me Titra Shqip
Bridgerton 2020
Chernobyl: Aftermath (2016) me Titra Shqip
Euphoria 2019
Terminator: The Sarah Connor Chronicles 2008
Vikings (2013)
Elite Short Stories: Omar Ander Alexis (2021) me Titra Shqip
Behind Her Eyes 2021
The Pacific 2010
Methanol (2018) me Titra Shqip
Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe (2021) me Titra Shqip
Sky Rojo 2021