Fear the Walking Dead (2015) me Titra Shqip

Fear the Walking Dead (2015) me Titra Shqip

Aug. 23, 2015
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Aug. 23, 2015
10
2Sezoni 2 Apr. 10, 2016
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
3Sezoni 3 Jun. 04, 2017
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
4Sezoni 4 Apr. 15, 2018
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
5Sezoni 5 Jun. 02, 2019
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
6Sezoni 6 Oct. 11, 2020
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.
7Sezoni 7 Oct. 17, 2021
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.

Regjizori

Dave Erickson
Regjizori

Aktorët

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Fear The Walking Dead lindi si një spin off dhe prequel i serialit të famshëm të hitit The Walking Dead; i vendosur në Los Anxhelos, ai tregon fazat e para të përhapjes së një virusi që ringjall të vdekurit në formën e krijesave të uritura për mish njerëzor dhe reagimin e një familje amerikane “të zgjeruar” që së shpejti do të duhet të rishikojë përparësitë e tyre dhe do të detyrohen për një ndryshim rrënjësor të jetës.

 

 

Fear the Walking Dead – për çfarë bëhet fjalë?

Robert Kirkman – autori karikaturist amerikan i The Walking Dead dhe prodhuesi ekzekutiv i serisë bazuar në punën e tij më të famshme (tani në sezonin e saj të gjashtë) në përhapjen e një “virusi” që shkakton kthimin në jetë të të vdekurve të uritur për mish njerëzor dhe në përpjekjen për të mbijetuar një grup heterogjen njerëzish – ai është gjithashtu krijuesi i Fear The Walking Dead (së bashku me Dave Erickson, ish -bashkëprodhues i Sons of Anarchy), seri origjinale pa asnjë komik pas tij, e cila në vend të kësaj tregon momentet e para të përhapjes së virusit dhe vendos në qendër të tregimit një familje “të zgjeruar” që do të gjendet përballë shenjave të para të epidemisë zombi.

 

Madison Clark (Kim Dickens) është një këshilltare e shkollës me dy fëmijë, Nick (Frank Dillane) dhe Alicia (Alycia Debnam-Carey) nga një lidhje e mëparshme. Ajo është e lidhur romantikisht me Travis Manawa (Cliff Curtis), një mësues anglisht me një djalë – Chris (Lorenzo James Henrie) – besuar nënës së tij Liza (Elizabeth Rodriguez) pas divorcit. Bilanci i “kërkuar” nga kjo bërthamë është mjaft i pasigurt: Nick është një narkoman, Alicia nuk mund të durojë më gjithë tensionin dhe problemet e krijuara nga vëllai i saj, ajo do të donte të ikte me të dashurin e saj Matt (Maestro Harrell) dhe ska besim te Travis (i cili nuk arrin të krijojë një marrëdhënie të mirë me djalin e tij) sepse me sa duket ende shumë i lidhur me ish-gruan e tij. Familja jeton në Los Anxhelos dhe pikërisht në një kishë të braktisur në metropolin e Kalifornisë ku janë të varur nga droga, Nick zgjohet një mëngjes, kërkon të dashurën e tij dhe e gjen atë ndërsa ajo është duke shqyer një kufomë, menjëherë pasi të hidhet mbi të ; Nick shpëton, largohet nga kisha, goditet nga një makinë dhe shtrohet në spital.

 

Është fillimi i epidemisë, Madison dhe Travis nxitojnë për në spital, ndërsa në qytet ka raste të vdekjeve që zgjohen dhe sulmojnë qytetarët jobesimtarë. Xhirimet amatore me kamera dhe telefona inteligjentë rrisin kaosin, duke i shtyrë njerëzit të dalin në rrugë për të protestuar kundër reagimit të tepruar të policisë të detyruar të qëllojë këto krijesa në kokë. Pakënaqësia degjeneron dhe kthehet në shkatërrim.
Megjithë lidhjen me The Walking Dead dhe një incipit si ky, Fear The Walking Dead përpiqet të eksplorojë një nuancë të ndryshme të zhanrit (tmerri): zemra që rreh e historisë nuk është veprimi, por dinamika e familjes, problemet e ” e jashtëzakonshme “Jeta e përditshme (varësia nga droga, marrëdhënia me fëmijët, familja e gjerë, intoleranca e adoleshencës, e kaluara që duhet fshirë ose të paktën të fshihet) dhe vetëdija e një çifti, një familje, një qyteti, se bota e strukturuar mëngjesi i familjes në kuzhinën e mbushur me diell, riti i vrapimit në lagje dhe mbeturinat në mëngjes kanë është humbur përgjithmonë.

Fear the Walking Dead (2015) me Titra Shqip
Fear the Walking Dead (2015) me Titra Shqip
Fear the Walking Dead (2015) me Titra Shqip
Fear the Walking Dead (2015) me Titra Shqip
Fear the Walking Dead (2015) me Titra Shqip
Fear the Walking Dead (2015) me Titra Shqip
Fear the Walking Dead (2015) me Titra Shqip
Fear the Walking Dead (2015) me Titra Shqip
Fear the Walking Dead (2015) me Titra Shqip
Fear the Walking Dead (2015) me Titra Shqip
Titulli origjinal Fear the Walking Dead
Vlerësimi TMDb 7.7 3,799 vota
Transmetuar në dt: Aug. 23, 2015
Përfunduar në dt: Jun. 13, 2021
Sezone 7
Episodet 86
Kohëzgjatja mesatare 43 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Elite Short Stories: Carla Samuel (2021) me Titra Shqip
Waco (2018) me Titra Shqip
Money Heist (2017) me Titra Shqip
DOTA: Dragon’s Blood 2021
Clickbait (2021) me Titra Shqip
Chapelwaite (2021) me Titra Shqip
Vincenzo 2021
Y: The Last Man (2021) me Titra Shqip
Professionals 2020
Primal (2019) me Titra Shqip
Young Royals (2021) me Titra Shqip
The Walking Dead (2010) me Titra Shqip