Dracula 2020

Dracula 2020

Jan. 01, 2020
Vlerësimi juaj: 0
8 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Jan. 01, 2020

Regjizori

Mark Gatiss
Regjizori

Aktorët

Claes Bang isDracula
Dracula
Dolly Wells isSister Agatha van Helsing
Sister Agatha van Helsing
Mark Gatiss isFrank Renfield
Frank Renfield
Morfydd Clark isMina Murray
Mina Murray

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Një nga temat më klasike të tmerrit kthehet në ekranin e vogël në duart e krijuesve të Sherlock, për të ndjekur karakterin e kontit rumun deri në ditët e sotme: midis legjendave të vjetra dhe përrallave të reja, miniseriali televiziv me tre pjesë do të zbulojë disa dobësi të vampirit më letrar dhe kinematografik. I famshmi Drakula.

Dracula 2020
Dracula 2020
Dracula 2020
Dracula 2020
Dracula 2020
Dracula 2020
Dracula 2020
Dracula 2020
Dracula 2020
Dracula 2020
Titulli origjinal Dracula
Vlerësimi TMDb 7.2 398 vota
Transmetuar në dt: Jan. 01, 2020
Përfunduar në dt: Jan. 03, 2020
Sezone 1
Episodet 3
Kohëzgjatja mesatare 90 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Innocent (2021)
Tell Me a Story 2018
Dan Brown’s The Lost Symbol (2021) me Titra Shqip
Vikings (2013)
Cruel Summer (2021) me Titra Shqip
Clickbait (2021) me Titra Shqip
Professionals 2020
The Wire (2002) me Titra Shqip
Vincenzo 2021
The Walking Dead: World Beyond (2020) me Titra Shqip
Cursed (2020)
Vagabond (2019)