Dominion 2014

Dominion 2014

Jun. 19, 2014
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Jun. 19, 2014
2Sezoni 2 Jul. 09, 2015
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.

Regjizori

Scott Stewart
Regjizori

Aktorët

Christopher Egan isAlex Lannen
Alex Lannen
Tom Wisdom isMichael
Michael
Roxanne McKee isClaire Rysen
Claire Rysen
Alan Dale isGeneral Rysen
General Rysen
Luke Allen-Gale isWilliam Whele
William Whele
Kim Engelbrecht isSgt. Noma Walker
Sgt. Noma Walker

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Dominion është një dramë epike e mbinatyrshme e vendosur në të ardhmen e afërt. Konkretisht, 25 vjet pas “Luftës së Shuarjes”, kur një ushtri engjëjsh të ulët, të mbledhur nga kryeengjëlli Gabriel, bënë luftë kundër njerëzimit. Kryeengjëlli Michael, duke u kthyer kundër llojit të tij, zgjodhi të qëndronte në krah të njerëzimit. Nga hiri i kësaj beteje të gjatë po ngrihen qytete të fortifikuara rishtas të cilat mbrojnë të mbijetuarit e njerëzve. Në qendër të serisë është qyteti i Vega, një perandori e ndritshme që është formuar nga rrënojat e asaj që dikur ishte Las Vegas.

Dominion 2014
Dominion 2014
Dominion 2014
Dominion 2014
Dominion 2014
Dominion 2014
Dominion 2014
Dominion 2014
Dominion 2014
Dominion 2014
Titulli origjinal Dominion
Vlerësimi TMDb 6.5 178 vota
Transmetuar në dt: Jun. 19, 2014
Përfunduar në dt: Oct. 01, 2015
Sezone 2
Episodet 21
Kohëzgjatja mesatare 60 minuta
Shpërndarë1

Tituj të Ngjashëm

The Innocent (2021)
Love Alarm 2019
The Night Manager (2016) me Titra Shqip
Clickbait (2021) me Titra Shqip
The Take (2009) me Titra Shqip
Power Book III: Raising Kanan (2021) me Titra Shqip
Euphoria 2019
Squid Game (2021) me Titra Shqip
Sherlock 2010 me Titra Shqip
Stargirl 2020 me Titra Shqip
Titans (2018) me Titra Shqip
Behind Her Eyes 2021