Dickinson (2019) me Titra Shqip

Dickinson (2019) me Titra Shqip

Nov. 01, 2019
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Nov. 01, 2019
10
2Sezoni 2 Jan. 08, 2021
10
3Sezoni 3 Nov. 04, 2021
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.

Regjizori

Alena Smith
Regjizori

Aktorët

Hailee Steinfeld isEmily Dickinson
Emily Dickinson
Toby Huss isMr. Dickinson
Mr. Dickinson
Adrian Enscoe isAustin Dickinson
Austin Dickinson
Anna Baryshnikov isLavinia Dickinson
Lavinia Dickinson
Ella Hunt isSue Gilbert
Sue Gilbert
Jane Krakowski isMrs. Dickinson
Mrs. Dickinson

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Bota e poetes amerikane Emily Dickinson, e cila jetoi në shekullin e nëntëmbëdhjetë, por këtu tregohet me një vetëdije dhe perspektivë tipike moderne, është tema e një seriali origjinal Apple TV +. Sikur jeta e saj, edhe pse e vendosur saktë në shekullin XIX dhe e rrëfyer nga këndvështrimi i saj, është filtruar nga një ndjeshmëri jashtëzakonisht bashkëkohore për çështje të tilla si gjinia, detyrimet e shoqërisë, roli i familjes.

 

Dickinson (2019) me titra shqip – Për çfarë flet?

Seriali televiziv i prodhuar për Apple TV + e ka marrë emrin nga poetja e famshme amerikane që jetoi në shekullin e nëntëmbëdhjetë dhe tregon historinë e saj përmes një perspektive bashkëkohore. Në fakt, historitë e saj janë pika e fillimit për të prekur, me tone komedie të zezë, tema moderne si gjinia, roli i grave në shoqëri, familje, rregullat e imponuara nga mjedisi në të cilin jeton e kështu me radhë. Në këtë mënyrë, personazhi i Emily Dickinson, ndërsa ishte e zhytur plotësisht në shekullin e saj, merr konturet e një heroine moderne, siç mund të ishte për një brez të rinjsh të shekullit njëzet e një; prandaj seriali, duke marrë shkas nga prodhimi i saj poetik, rindërton elementet e pakta biografike të disponueshme për të treguar, më shumë sesa jeta e poetes, idetë e saj, ndjeshmëria e saj, mundimet e saj.

Dickinson (2019) me Titra Shqip
Dickinson (2019) me Titra Shqip
Dickinson (2019) me Titra Shqip
Dickinson (2019) me Titra Shqip
Dickinson (2019) me Titra Shqip
Dickinson (2019) me Titra Shqip
Dickinson (2019) me Titra Shqip
Dickinson (2019) me Titra Shqip
Titulli origjinal Dickinson
Vlerësimi TMDb 8.7 441 vota
Transmetuar në dt: Nov. 01, 2019
Përfunduar në dt: Nov. 04, 2021
Sezone 3
Episodet 30
Kohëzgjatja mesatare 30 minuta
Shpërndarë1

Tituj të Ngjashëm

Lupin 2021 me Titra Shqip
Your Honor 2020
Sex Education (2019) me Titra Shqip
True Story (2021) me Titra Shqip
Terminator: The Sarah Connor Chronicles 2008
Vikings (2013)
Don’t Look Deeper 2020
Dan Brown’s The Lost Symbol (2021) me Titra Shqip
Alice in Borderland (2020) me Titra Shqip
SEAL Team (2017) me Titra Shqip
Chernobyl 2019
Normal People (2020) me Titra Shqip