Cursed (2020)

Cursed (2020)

Jul. 16, 2020
Vlerësimi juaj: 0
9 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Jul. 16, 2020
10

Regjizori

Frank Miller
Regjizori

Aktorët

Katherine Langford isNimue/Lady of the Lake
Nimue/Lady of the Lake
Shalom Brune-Franklin isIgraine/Morgana
Igraine/Morgana
Daniel Sharman isWeeping Monk/Lancelot
Weeping Monk/Lancelot
Peter Mullan isFather Carden
Father Carden
Billy Jenkins isSquirrell/Percival
Squirrell/Percival
Sebastian Armesto isKing Uther Pendragon
King Uther Pendragon

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Origjinali i Netflix i afrohet botës së Arthurit për të adaptuar një roman të ilustruar të fantazisë nga Frank Miller dhe Tom Wheeler dhe duke rikrijuar legjendën që adopton, si libri, një këndvështrim femëror, duke e vendosur karakterin e Nimue, në qendër të historisë.

Cursed (2020) me titra shqip : Për çfare flet?

Ne jemi në universin e legjendës së Arturit, i cili është ende një mercenar i ri dhe i përulur këtu. Sidoqoftë, Nimue është heroina e historisë, një grua e re sipërmarrëse me një dhuratë misterioze. Pas vdekjes së nënës së saj, në fakt, vajza ka një mision: t’i dorëzojë Merlin një shpatë antike, për të cilën ajo duhet të kujdeset. Ajo do ta bëjë këtë duke bashkuar forcat në një udhëtim me Arturin dhe, gjatë rrugës, duke u rebeluar me guxim dhe këmbëngulje kundër Paladinëve të Kuq, të ndihmuar nga mbreti Uther, duke u bërë simbol i një revolte të rëndësishme.

Cursed (2020)
Cursed (2020)
Cursed (2020)
Cursed (2020)
Cursed (2020)
Cursed (2020)
Titulli origjinal Cursed
Vlerësimi TMDb 7.4 658 vota
Transmetuar në dt: Jul. 16, 2020
Përfunduar në dt: Jul. 16, 2020
Sezone 1
Episodet 10
Kohëzgjatja mesatare 60 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Snowpiercer 2020
A Discovery of Witches 2018
The Mosquito Coast 2021
Don’t Look Deeper 2020
Arrow (2012) me Titra Shqip
Outer Banks (2020) me Titra Shqip
Walker 2021
WandaVision 2021
Hellbound (2021) me Titra Shqip
Arcane (2021) me Titra Shqip
Trese (2021) me Titra Shqip
Stargirl 2020 me Titra Shqip