Chapelwaite (2021) me Titra Shqip

Chapelwaite (2021) me Titra Shqip

Aug. 22, 2021
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Aug. 22, 2021
9

Regjizori

Peter Filardi
Regjizori

Aktorët

Adrien Brody isCharles Boone
Charles Boone
Emily Hampshire isRebecca Morgan
Rebecca Morgan
Jennifer Ens isHonor Boone
Honor Boone
Ian Ho isTane Boone
Tane Boone
Gord Rand isMinister Burroughs
Minister Burroughs
Trina Corkum isMary Dennison
Mary Dennison
Allegra Fulton isAnn Morgan
Ann Morgan
Devante Senior isAble Stewart
Able Stewart

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Miniseriali me Adrien Brody është produkti i parë origjinal i prodhuar nga Epix, me prodhim ekzekutiv nga Donald De Line (Ready Player One, Wayward Pines): është prekueli i romanit të dytë të Stephen King, The Nights of Salem.

 

 

Chapelwaite – Për çfarë bëhet fjalë?

Në 1850, Kapiteni Charles Boone u kthye me tre fëmijët e tij në qytetin e vogël të Preacher’s Corners, Maine, pas vdekjes së gruas së tij. Kthimi nuk është i lehtë dhe do të nxjerrë në dritë sekretet e varrosura në të kaluarën e familjes së tij, duke e detyruar atë të luftojë një herë e përgjithmonë me të keqen që ka shoqëruar familjen e tij me breza dhe që duket se do të vijë në jetë brenda pronës Chapelwaite, ku ata jetojnë ..

Ndërkohë, Rebecca Morgan është një grua e re që u largua nga qyteti për të studiuar dhe tani po kthehet me synimin për të shkruar një histori për Atlantic Magazine. Kur Boone arrin në qytet, Rebecca është e bindur se historia e tij familjare është ajo për të cilën ajo dëshiron të shkruajë dhe për ta bërë këtë ajo e ofron veten si kujdestare e familjes.

Chapelwaite (2021) me Titra Shqip
Chapelwaite (2021) me Titra Shqip
Chapelwaite (2021) me Titra Shqip
Chapelwaite (2021) me Titra Shqip
Chapelwaite (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Chapelwaite
Vlerësimi TMDb 8.4 13 vota
Transmetuar në dt: Aug. 22, 2021
Përfunduar në dt: Sep. 12, 2021
Sezone 1
Episodet 10
Kohëzgjatja mesatare 50 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Irregulars 2021
Yasuke 2021
Love Alarm 2019
Fatma 2021
Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe (2021) me Titra Shqip
I Am Not Okay with This 2020
Elite Short Stories: Omar Ander Alexis (2021) me Titra Shqip
Skylines 2019
The Gift (2019) me Titra Shqip
The Undoing 2020
Sherlock 2010 me Titra Shqip
Sky Rojo 2021