Bridgerton 2020

Bridgerton 2020

Dec. 25, 2020
Vlerësimi juaj: 9
9 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Dec. 25, 2020
2Sezoni 2 Dec. 04, 2021
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.

Regjizori

Aktorët

Regé-Jean Page isSimon Basset
Simon Basset
Phoebe Dynevor isDaphne Bridgerton
Daphne Bridgerton
Julie Andrews isLady Whistledown (voice)
Lady Whistledown (voice)
Jonathan Bailey isAnthony Bridgerton
Anthony Bridgerton
Luke Newton isColin Bridgerton
Colin Bridgerton
Nicola Coughlan isPenelope Featherington
Penelope Featherington
Ruth Gemmell isViolet Bridgerton
Violet Bridgerton
Polly Walker isPortia Featherington
Portia Featherington
Golda Rosheuvel isQueen Charlotte
Queen Charlotte
Ruby Barker isMarina Thompson
Marina Thompson

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Pasuria, luksi i shfrenuar, tradhtia, intrigat: këta janë përbërësit e serisë së kostumeve të krijuar nga Shondaland dhe të marra nga seria e suksesshme e bestsellerëve. Një sagë familjare që shumë njerëz tashmë kanë spekuluar të jetë Downton Abbey i ri.

 

Bridgerton 2020 me titra shqip – Për çfarë flet?

Familja Bridgerton, në Angli në vitet 1810-20, është e fuqishme, e pasur, e njohur, e admiruar nga e gjithë shoqëria e lartë e Londrës. Në veçanti, vajza e tij Daphne është në qendër të vëmendjes, afër debutimit të saj në shoqëri dhe, rrjedhimisht, në kërkim të partisë më të mirë të mundshme. Mes dashurive, intrigave, luksit dhe dinamikës së kësaj bote, përmes Dafnës do të takojmë të gjithë anëtarët e familjes.

Bridgerton 2020
Bridgerton 2020
Bridgerton 2020
Bridgerton 2020
Bridgerton 2020
Bridgerton 2020
Titulli origjinal Bridgerton
Vlerësimi TMDb 8.2 1,139 vota
Transmetuar në dt: Dec. 25, 2020
Përfunduar në dt: Dec. 25, 2020
Sezone 2
Episodet 8
Kohëzgjatja mesatare 62 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Solo (2016) me Titra Shqip
The Nevers 2021 me Titra Shqip
True Story (2021) me Titra Shqip
Dexter: New Blood (2021) me Titra Shqip
Tell Me a Story 2018
Lupin 2021 me Titra Shqip
The Undoing 2020 me Titra Shqip
Yasuke 2021
Vagabond (2019)
The Chair (2021) me Titra Shqip
Mindhunter (2017) me Titra Shqip
Elite Short Stories: Nadia Guzmán (2021) me Titra Shqip