Arcane (2021) me Titra Shqip

Arcane (2021) me Titra Shqip

Nov. 06, 2021
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Nov. 06, 2021
10

Regjizori

Aktorët

Ella Purnell isJinx (voice)
Jinx (voice)
Katie Leung isCaitlyn (voice)
Caitlyn (voice)
Kevin Alejandro isJayce (voice)
Jayce (voice)
Jason Spisak isSilco (voice)
Silco (voice)
Toks Olagundoye isMel (voice)
Mel (voice)
J. B. Blanc isVander (voice)
Vander (voice)
Harry Lloyd isViktor (voice)
Viktor (voice)

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

League of Legends, shpesh e quajtur vetëm League ose LoL, është një lojë video në internet e zhvilluar nga Riot Games dhe rrjedh nga Warcraft III. Arcane është versioni i animuar i videolojës, një aventurë fantazi e vendosur në të njëjtin univers.

 

 

Arcane – Për çfarë bëhet fjalë?

Historia e dy motrave Jinx dhe Vi, e cila shpaloset mes dy qyteteve: Piltover dhe Zaun.

I pari është qyteti i progresit dhe teknologjisë dhe ndodhet në një nivel më të lartë, ndërsa i dyti ndodhet më poshtë dhe është ai ku zhvillohen eksperimente të nivelit të ulët, pa asnjë etikë.

Dy motrat janë armike, sepse ndërsa Jinx me kalimin e kohës është bërë kriminelja më e frikshme i Piltover, Vi është sherifi.

Arcane (2021) me Titra Shqip
Arcane (2021) me Titra Shqip
Arcane (2021) me Titra Shqip
Arcane (2021) me Titra Shqip
Arcane (2021) me Titra Shqip
Arcane (2021) me Titra Shqip
Arcane (2021) me Titra Shqip
Arcane (2021) me Titra Shqip
Arcane (2021) me Titra Shqip
Arcane (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Arcane
Vlerësimi TMDb 9.3 175 vota
Transmetuar në dt: Nov. 06, 2021
Përfunduar në dt: Nov. 06, 2021
Sezone 1
Episodet 9
Kohëzgjatja mesatare 43 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Vampire Diaries 2009 me Titra Shqip
Bullets (2021) me Titra Shqip
The Falcon and the Winter Soldier 2021
The Mandalorian 2019
DOTA: Dragon’s Blood 2021
Dan Brown’s The Lost Symbol (2021) me Titra Shqip
Camelot 2011
Dinotopia (2002) me Titra Shqip
Squid Game (2021) me Titra Shqip
The Walking Dead: World Beyond (2020) me Titra Shqip
A Discovery of Witches 2018
War of the Worlds (2019) me Titra Shqip