Alice in Borderland (2020) me Titra Shqip

Alice in Borderland (2020) me Titra Shqip

Dec. 10, 2020
Vlerësimi juaj: 0
10 2 vota

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Dec. 10, 2020
10
2Sezoni 2 Dec. 03, 2021
10
  • Akoma nuk janë vendosur episodet për këtë sezon.

Regjizori

Aktorët

Kento Yamazaki isRyōhei Arisu
Ryōhei Arisu
Tao Tsuchiya isYuzuha Usagi
Yuzuha Usagi
Yuki Morinaga isChouta Sagawa
Chouta Sagawa
Keita Machida isDaikichi Karube
Daikichi Karube
Ayame Misaki isSaori Shibuki
Saori Shibuki

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Seriali i aksionit të drejtpërdrejtë të Netflix është një përshtatje e një manga që transporton një entuziast të lojërave video në një botë që duket si kasti i një prej lojërave që ai pëlqen: një meta aventurë thriller që shton universin manga.

 

 

Alice in Borderland – Për çfarë bëhet fjalë?

Arisu është një entuziast i lojërave video, por është gjithashtu gjithnjë e më i pafytyrë dhe i pamotivuar sepse nuk ka punë. Kur befas ai e gjen veten në një Tokio ndryshe nga zakonisht dhe mbi të gjitha pa banorët e saj, ai kupton se ai ka përfunduar në një lojë vetë dhe se ai është i detyruar të marrë pjesë në ato që duket se janë lojëra, por në realitet janë teste të rrezikshme të mbijetesës. Ai duhet ta bëjë atë së bashku me miqtë e tij dhe Usagi, një grua misterioze që ka vendosur të “luajë” vetëm: dhe në udhëtimin e gjatë me të cilin duhet të përballet ajo gradualisht do të zbulojë misterin që qëndron pas kësaj bote dhe, ndoshta, pas ekzistencës së saj ..

Alice in Borderland (2020) me Titra Shqip
Alice in Borderland (2020) me Titra Shqip
Alice in Borderland (2020) me Titra Shqip
Titulli origjinal 今際の国のアリス
Vlerësimi TMDb 8.2 473 vota
Transmetuar në dt: Dec. 10, 2020
Përfunduar në dt: Dec. 10, 2020
Sezone 2
Episodet 8
Kohëzgjatja mesatare 48 minuta
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Extant 2014
Young Royals (2021) me Titra Shqip
The Mandalorian 2019
Godfather of Harlem 2019 me Titra Shqip
Hache 2019
Driven (2018) me Titra Shqip
Sex Education (2019) me Titra Shqip
Only Murders in the Building (2021) me Titra Shqip
War of the Worlds (2019) me Titra Shqip
True Beauty 2020
Lupin 2021 me Titra Shqip
Superman & Lois 2021 me Titra Shqip