A Discovery of Witches 2018

A Discovery of Witches 2018

Sep. 14, 2018
Vlerësimi juaj: 0
9 1 votë

Sezone dhe episode

1Sezoni 1 Sep. 14, 2018
2Sezoni 2 Jan. 08, 2021

Regjizori

Kate Brooke
Regjizori

Aktorët

Matthew Goode isMatthew Clairmont
Matthew Clairmont
Teresa Palmer isDiana Bishop
Diana Bishop

Video trailer

Përshkrimi i Filmit

Në një botë evokuese moderne, por të populluar nga figura fantastike, historitë e një profesori (vampir) dhe një studiueseje (shtrigë) ndërthuren. Frymëzuar nga vëllimi i parë i një sage të romaneve të rinj për të rritur, seriali anglez nuk është vetëm një fantazi e pastër, por gjithashtu gjen një mënyrë për të prekur çështje politike dhe sociale.

 

A Discovery of Witches 2018 me Titra Shqip – Për çfare flet?

Diane Bishop është një studiuese universitare në Yale (lënda e saj është historia) e cila po studion gjithashtu kimi dhe shkencë në Oksford. Gjithashtu ajo është  edhe një shtrigë mijëvjeçare, por ajo nuk është veçanërisht e prirur të ushtrojë funksionet e saj si një shtrigë dhe pjesërisht mohon natyrën e saj. Një ditë fati i saj kryqëzohet me atë të Matthew Clairmont, një gjenetikist i cili i ofron asaj ndihmë për kërkimet mbi një dorëshkrim të përhumbur që gjeti në bibliotekën Bodleian në Oksford.

Por Matthew gjithashtu ka një jetë tjetër “magjike”, si ajo: ai në fakt është një vampir dhe kjo do ta bëjë bashkëpunimin më të vështirë se sa pritej për të dy sepse gjaku i shtrigës është veçanërisht i shijshëm për vampirët, sigurisht më shumë se njerëzori; gjithashtu edhe për marrëdhëniet e këqija që kanë ekzistuar gjithmonë midis dy specieve. Për të gjetur se cilat sekrete mban dorëshkrimi do të jetë një sfidë në disa kuptime, për të dy.

A Discovery of Witches 2018
A Discovery of Witches 2018
A Discovery of Witches 2018
A Discovery of Witches 2018
A Discovery of Witches 2018
A Discovery of Witches 2018
A Discovery of Witches 2018
A Discovery of Witches 2018
Titulli origjinal A Discovery of Witches
Vlerësimi TMDb 8 265 vota
Transmetuar në dt: Sep. 14, 2018
Përfunduar në dt: Mar. 12, 2021
Sezone 2
Episodet 18
Kohëzgjatja mesatare 43 minuta
Shpërndarë1

Tituj të Ngjashëm

Almost Human (2013) me Titra Shqip
The K2 (2016) me Titra Shqip
Camelot 2011
Dopesick (2021) me Titra Shqip
True Story (2021) me Titra Shqip
The Walking Dead: World Beyond (2020) me Titra Shqip
Sex/Life (2021) me Titra Shqip
The Serpent 2021
Breakout Kings (2011) me Titra Shqip
Normal People (2020) me Titra Shqip
Impulse (2018) me Titra Shqip
Summertime (2020) me Titra Shqip