Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 631 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Wrath of Man (2021) me Titra Shqip

Wrath of Man (2021) me Titra Shqip

Një njeri sa një ushtri.Apr. 22, 2021United Kingdom119 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

H është një njeri kaq i ftohtë dhe misterioz. Ai punon për një kompani furgonësh që mbart sende me vlerë dhe është përgjegjëse për lëvizjen e qindra miliona dollarëve nëpër rrugët e Los Angeles çdo javë. Së shpejti, rutina e tij do të marrë një kthesë të papritur.

 

Disa fjalë më shumë rreth filmit: Wrath of Man (2021)

Drejtuar nga Guy Ritchie dhe shkruar nga po ai me Ivan Atkinson dhe Marn Davies, Wrath of Man tregon historinë e Patrick Hill, punonjësit misterioz të ri i cili, pas një prite vdekjeprurëse në një nga makinat e tij të blinduara, është punësuar nga Fortico Securities, një Agjenci e sigurisë me qendër në Los Anxhelos.

I njohur thjesht si H, Patrick mëson gjërat themelore nga partneri i tij Bullet dhe në fillim shfaqet mjaft i qetë, i gatshëm të mësojë gjithçka që i nevojitet për atë punë që i lejon të sigurojë jetesën. Por kur H dhe Bullet bëhen shënjestrat e një përpjekje grabitjeje, aftësitë e frikshme të Patrick dalin në dritë: ai jo vetëm që është një gjuajtës ekspert me armë por është gjithashtu i aftë në luftime trup me trup.

I patrembur, i pamëshirshëm dhe vdekjeprurës, H është në të vërtetë një bos i fshehtë i krimit i dëshpëruar për një mënyrë për të marrë hak për vrasjen e djalit të tij të dashur dhe të vetëm. Etja e tij për hakmarrje pastaj merr një kthesë kur një grup ish-ushtarakësh, të udhëhequr nga kalkuluesi Jackson, nxjerr një plan grabitjejet që do t’i çojë ata të marrin në duart e tyre një grumbull milionash.

Ajo që grupi nuk e di është se grabitja me rrezik të lartë do t’i vendosë ata në një kurs përplasjeje të dhunshme me një H. gjithnjë e më të furishëm.

Me drejtuesin e fotografisë Alan Stewart, setet nga Martyn John dhe kostumet nga Stephanie Collie, Wrath of Man është bazuar në filmin francez Cash Truck dhe sjell dy ikona të filmave aksion të viteve 2000 për të punuar së bashku edhe një herë, regjisori Guy Ritchie dhe aktori Jason Statham, shëmbëlltyrat e të cilave nuk janë takuar që nga viti 2005, viti i Revolver. “Unë gjithmonë kam qenë një tifoz i madh i Jason,” tha regjisori. “Unë besoja në potencialin e tij kur ai ishte ende një rishtar, duke e zgjedhur atë për Lock, Stock and Two Smoking Barrels.

Menjëherë e dija se ai kishte atë që duhej për t’u bërë një yll filmi dhe jam i lumtur të shoh që ai është bërë një i tillë. Ne kemi bere zgjedhjet tona në të kaluarën, por ishte koha për t’u ribashkuar, me një projekt krejtësisht të ri dhe të ndryshëm. Zemërimi i Njeriut nuk është një komedi: është një film serioz, shumë i dhunshëm, i papërpunuar dhe i brendshëm.

Ai merret me tema të tilla si hakmarrja, familja dhe mëkatet e prindërve që u bien fëmijëve. Jason ju desh të dinte shumë pak për të pranuar rolin: premisa ishte e mjaftueshme me gjithë dramën që përfshin, misteri që rrethon karakterin e tij dhe mënyra në të cilën rrëfimi ngadalë zbulon motivimet e vërteta të H “.

Wrath of Man (2021) me Titra Shqip
Wrath of Man (2021) me Titra Shqip
Wrath of Man (2021) me Titra Shqip
Wrath of Man (2021) me Titra Shqip
Wrath of Man (2021) me Titra Shqip
Wrath of Man (2021) me Titra Shqip
Wrath of Man (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Wrath of Man
Vlerësimi IMDb 7.2 48,740 vota
Vlerësimi TMDb 7.9 841 vota
Shpërndarë2

Tituj të Ngjashëm

Twist (2021) me Titra Shqip
Iron Man 2 (2010) me Titra Shqip
Changeling (2008) me Titra Shqip
Die Hard (1988) me Titra Shqip
Ronin (1998) me Titra Shqip
Boss Level (2021) me Titra Shqip
Gintama: The Very Final (2021) me Titra Shqip
Sin City: A Dame to Kill For (2014) me Titra Shqip
Watchmen (2009) me Titra Shqip
Black Widow (2021) me Titra Shqip
Run Hide Fight (2021)
Austin Powers in Goldmember 2002