Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 92 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.to
  • Server 4evoload.io
Wanted (2008)

Wanted (2008)

Choose your destiny.Jun. 19, 2008United States110 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Wesley Gibson është një i ri dembel me një punë modeste dhe pa ambicie. Papritmas Fox e bukur dhe e pamatur futet në jetën e tij dhe e vë atë në kontakt me një shoqëri sekrete kriminale, “Vëllazëria”. Wesley zbulon se ai ka fuqi të trashëguara nga babai i tij, një anëtar i shquar i një shoqërie sekrete dhe për këtë është vrarë. Djali fillon një trajnim që zgjon aftësitë e fjetura tek ai. Por së shpejti ai do të përballet me nevojën për të zgjedhur fatin e tij.

 

Kurioztet rreth filmit Wanted 2008 me titra shqip

James McAvoy kishte provuar më parë në 2006 për rolin kryesor, por nuk u hodh pasi nuk pasqyroi karakterin klasik mashkullor. Ai u kujtua më vonë kur producentët vendosën që karakteri i tij do të kishte një ngjyrim “geek”. Pasi konfirmoi hyrjen e tij në kast, aktorit iu desh të stërvitej shumë për të përmirësuar fizikun e tij në funksion të skenave të veprimit dhe pavarësisht kësaj ai pësoi disa dëmtime gjatë xhirimeve.

Wanted u prit shumë mirë, siç dëshmohet nga një bruto në mbarë botën prej rreth 342 milion dollarë, shumë më lart se parashikimet dhe buxheti fillestar, i vlerësuar në 75 milion dollarë. E gjithë kjo bëri që prodhimi të komercializonte, në 2009, një lojë (Wanted: Weapons of Fate) bazuar në film, komploti i së cilës është i lidhur me ngjarjet e fundit të filmit.

Wanted (2008)
Wanted (2008)
Wanted (2008)
Titulli origjinal Wanted
Vlerësimi IMDb 6.7 366,556 vota
Vlerësimi TMDb 6.5 5,483 vota

Regjizori

Aktorët

James McAvoy isWesley Gibson
Wesley Gibson
Terence Stamp isPekwarsky
Pekwarsky
Common isThe Gunsmith
The Gunsmith
Marc Warren isThe Repairman
The Repairman
David O'Hara isMr. X (as David Patrick O'Hara)
Mr. X (as David Patrick O'Hara)
Konstantin Khabenskiy isThe Exterminator
The Exterminator
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

No Sudden Move (2021) me Titra Shqip
Centigrade 2020
Great White (2021) me Titra Shqip
COVID-21: Lethal Virus (2021) me Titra Shqip
Sound of Violence (2021)
First Date (2021) me Titra Shqip
Stillwater (2018) me Titra Shqip
Beneath a Sea of Lights 2020
My Son (2021) me Titra Shqip
Star Wars: The Force Awakens 2015
Send It! (2021) me Titra Shqip
Die Hard 3: With a Vengeance (1995) me Titra Shqip