Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 21 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Voyagers 2021

Voyagers 2021

What does it feel like?Apr. 08, 2021United States108 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Me të ardhmen e racës njerëzore në rrezik, një grup njerzish, të pajisur me inteligjencë të shtuar dhe të privuar nga të gjitha impulset emocionale, fillojnë një ekspeditë për të kolonizuar një planet të largët. Por duke zbuluar sekrete shqetësuese, ato sfidojnë mënyrën e formimit dhe fillojnë të rizbulojnë natyrën e tyre më primitive. Ndërsa anija zhytet në kaos, ata do të konsumohen nga frika, epshi dhe etja për pushtet.

 

Voyagers 2021 me Titra Shqip – Për çfarë flet?

Drejtuar dhe shkruar nga Neil Burger, Voyagers është vendosur në një të ardhme të afërt kur, me të ardhmen e racës njerëzore në rrezik, një grup të rinjsh – të trajnuar në shenjën e inteligjencës dhe bindjes, fillojnë një ekspeditë për të kolonizuar një planet të largët.

Por kur zbulojnë sekretet shqetësuese që qëndrojnë pas misionit të tyre dhe se ata janë droguar vazhdimisht, kolonizuesit e rinj sfidojnë atë për të cilën janë trajnuar dhe fillojnë të hulumtojnë instiktet e tyre më të lashta. Me kaosin që pushton anijen e tyre, ata do ta gjejnë veten të konsumuar nga frika, epshi dhe një etje e pangopur për pushtet.

Me drejtimin e fotografisë nga Enrique Chediak, setet nga Scott Chambliss, kostumet nga Bojana Nikitovic dhe muzikën nga Trevor Gureckis, Voyagers u prezantua nga regjisori: “Si ndihet të përjetosh shumë gjëra për herë të parë? Ndodh kur natyra jonë më e brendshme, pasi shtypet për një kohë të gjatë, merr përsipër dhe më në fund prishet?

Këto janë vetëm dy nga pyetjet provokuese që Voyagers përpiqen t’i përgjigjen brenda një konteksti hapësinor të paparë. Mund të them se Voyagers përqendrohet në shpirtin njerëzor dhe kush ne në thelb jemi. Protagonistët janë një grup i të rinjve të jashtëzakonshëm që zgjojnë dëshira erotike, dëshirë për liri, uri për pushtet dhe një eufori të jashtëzakonshme që shoqëron një përvojë po aq të jashtëzakonshme.

Të gjitha të karakterizuara nga personalitete të pazakonta, protagonistët e rinj pasqyrojnë konfliktet fillestare të natyrën njerëzore dhe thirren të luftojnë kundër impulseve sa primitive aq edhe të fuqishme.

Sfondi i aventurës së madhe hapësinore është vetëm një mjet për t’u përqëndruar në thelbin njerëzor pa ndonjë shpërqendrim përreth. Kërkimi për një planet të ri për të banuar, një shtëpi të re, zhytet në çmenduri pikërisht sepse të gjithë rizbulojnë ato instinkte që ata i kishish mbytur prej kohësh, duke i kërkuar shikuesit që t’i bëjë vetes pyetjet më shqetësuese: a është rreziku jashtë anijes apo brenda saj? “.

“Voyagers është një përvojë e guximshme kinematografike – vazhdoi Burger – e cila në mënyrën e vet ripërcakton zhanrin të cilit i përket dhe filmat që flasin për jetën përtej kufijve, duke përshkruar në mënyrën e vet ekuilibrin delikat midis kontrollit dhe kaosit, nënshtrimit dhe dominimit, rendit dhe rebelimit. Vjen nga dy imazhe që më erdhën në mendje. E para ishte ajo e një grupi të rinjsh të ulur brenda një anije kozmike: të çrregulluar, ata dukeshin si grabitqarë që pushonin pas një gjuetit. E dyta ku po i njëjti grup ndiqte një anëtar tjetër i ekuipazhit përgjatë korridorit të ngushtë të anijes. Duke u nisur nga kjo, unë bëra kërkime të gjata dhe të thella mbi sjelljen e njerëzve të angazhuar në misione të gjata të hulumtimit të hapësirës dhe për çështje të tilla si izolimi, agresioni, fisnorizmi dhe dhuna. ngadalë bëhen një metaforë për botën tonë dhe ekuipazhin e të gjithë racës njerëzore, të cilët nuk dinë as pse jetojnë, as drejtimin që do të marrë vetë jeta e tyre “.

Voyagers 2021
Voyagers 2021
Voyagers 2021
Voyagers 2021
Voyagers 2021
Voyagers 2021
Voyagers 2021
Voyagers 2021
Titulli origjinal Voyagers
Vlerësimi IMDb 5.4 7,693 vota
Vlerësimi TMDb 6.5 134 vota
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Transformers: Revenge of the Fallen 2009
Man of Steel (2013) me Titra Shqip
The Girl from the Naked Eye (2012)
Boss Level (2021) me Titra Shqip
The Nest 2020
One More Kiss 1999
Wrong Turn 4: Bloody Beginnings 2011 me Titra Shqip
Radhe: Your Most Wanted Bhai (2021)
Sound of Violence (2021)
Christmas on Ice 2020
Locked In (2021)
Wild Dog 2021