Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 100 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
Vertigo 1958 me Titra Shqip

Vertigo 1958 me Titra Shqip

Alfred Hitchcock ju fut në një vorbull terrori dhe tensioni!May. 28, 1958United States128 Min.PG
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Me marramendjen e tij, oficeri Ferguson është pushuar nga puna për dështimin për të parandaluar një koleg nga një aksident fatal. Një mik i kërkon atij të ruajë gruan e tij, e cila është vetëvrasëse. Përballë Ferguson, i paralizuar nga marramendja, gruaja hidhet nga një lartësi, ose kështu beson agjenti i shkretë. Por një ditë një takim rastësor vë gjithçka përsëri në vijë.

 

Dy fjalë për filmin:- Vertigo 1958

Një nga filmat më të mirë në historinë e kinemasë. Drejtimi funksional për historinë, pezullimin, ndërthurjen e trupave dhe fantazmave, arrin lartësitë e sublimes. Një film i shkëlqyeshëm i dashurisë dhe vdekjes, i vendosur në sfondin e një San Francisko si një ëndërr.

E gjithë pjesa e parë është e paqartë dhe misterioze, pastaj gjithnjë e më morbide, dhe një fund tronditës. Kthesat e skenarit nuk llogariten, ai numëron hipnozën dhe atmosferën, dyfishin e jashtëzakonshëm Kim Novak. Fotografi e jashtëzakonshme nga Robert Burks dhe muzikë nga Bernard Herrmann.

Vertigo 1958 me Titra Shqip
Vertigo 1958 me Titra Shqip
Vertigo 1958 me Titra Shqip
Vertigo 1958 me Titra Shqip
Vertigo 1958 me Titra Shqip
Vertigo 1958 me Titra Shqip
Vertigo 1958 me Titra Shqip
Vertigo 1958 me Titra Shqip
Vertigo 1958 me Titra Shqip
Vertigo 1958 me Titra Shqip
Titulli origjinal Vertigo
Vlerësimi IMDb 8.3 372,081 vota
Vlerësimi TMDb 8.2 4,061 vota

Regjizori

Aktorët

James Stewart isDet. John 'Scottie' Ferguson
Det. John 'Scottie' Ferguson
Kim Novak isMadeleine Elster / Judy Barton
Madeleine Elster / Judy Barton
Barbara Bel Geddes isMarjorie 'Midge' Wood
Marjorie 'Midge' Wood
Tom Helmore isGavin Elster
Gavin Elster
Raymond Bailey isScottie's Doctor
Scottie's Doctor
Ellen Corby isManager of McKittrick Hotel
Manager of McKittrick Hotel
Lee Patrick isCar Owner Mistaken for Madeleine
Car Owner Mistaken for Madeleine
Bess Flowers isDiner at Ernie's (uncredited)
Diner at Ernie's (uncredited)
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Initiation (2021)
The Cooler (2003)
Game of Death (2017) me Titra Shqip
Paycheck (2003) me Titra Shqip
Candy (2006) me Titra Shqip
The Town (2010) me Titra Shqip
Out Of My League (2020) me Titra Shqip
The Number 23 (2007) me Titra Shqip
Poltergeist (2015) me Titra Shqip
Only Lovers Left Alive (2013) me Titra Shqip
Passengers (2008) me Titra Shqip
Diary of a Mad Black Woman 2005