Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 32 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.sx
  • Server 4fcom
Valerian and the City of a Thousand Planets 2017

Valerian and the City of a Thousand Planets 2017

A universe without boundaries needs heroes without limits.Jul. 20, 2017France136 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
7 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Valerian dhe Laureline janë agjentë të veçantë të qeverisë së territoreve njerëzore, përgjegjës për ruajtjen e rendit në univers. Duke kërkuar diçka më shumë sesa një lidhje të thjeshtë profesionale, Valerian torturon partnerin e tij me propozime të vazhdueshme romantike të cilat, duke pasur parasysh fatin e tij me gratë, gjithmonë përfundojnë në refuzim.

Me urdhër të komandantit të tyre, Valerian dhe Laureline fillojnë një mision në qytetin e bukur intergalaktik të Alpha, një metropol që rritet vazhdimisht dhe përbëhet nga mijëra specie të ndryshme nga çdo cep i universit.

Me kalimin e kohës, Alpha është populluar nga mbi 17 milion krijesa, duke i vendosur talentin, teknologjinë dhe burimet në shërbim të së mirës së përbashkët. Fatkeqësisht, jo të gjithë ndajnë të njëjtat synime dhe forcat e fshehura kërcënojnë ekzistencën e njerëzimit.

Valerian and the City of a Thousand Planets 2017
Valerian and the City of a Thousand Planets 2017
Valerian and the City of a Thousand Planets 2017
Valerian and the City of a Thousand Planets 2017
Valerian and the City of a Thousand Planets 2017
Valerian and the City of a Thousand Planets 2017
Valerian and the City of a Thousand Planets 2017
Valerian and the City of a Thousand Planets 2017
Valerian and the City of a Thousand Planets 2017
Valerian and the City of a Thousand Planets 2017
Titulli origjinal Valerian and the City of a Thousand Planets
Vlerësimi IMDb 6.5 166,890 vota
Vlerësimi TMDb 6.6 5,848 vota

Regjizori

Luc Besson
Regjizori

Aktorët

Dane DeHaan isValerian
Valerian
Clive Owen isCommander Arün Filitt
Commander Arün Filitt
Rihanna isBubble
Bubble
Ethan Hawke isJolly the Pimp
Jolly the Pimp
Herbie Hancock isDefence Minister
Defence Minister
Kris Wu isSergeant Neza
Sergeant Neza
Rutger Hauer isPresident of the World State Federation
President of the World State Federation
John Goodman isIgon Siruss (voice)
Igon Siruss (voice)
Elizabeth Debicki isEmperor Haban-Limaï (voice)
Emperor Haban-Limaï (voice)
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Blindsided: The Game (2018) me Titra Shqip
Double Team (1997) me Titra Shqip
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008) me Titra Shqip
Austin Powers in Goldmember 2002
Sicario: Day of the Soldado (2018) me Titra Shqip
Hot Pursuit (2015) me Titra Shqip
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train 2020
Sniper: Reloaded 2011
Rush (2013) me Titra Shqip
Hit & Run (2012) me Titra Shqip
Maya the Bee: The Golden Orb 2021
Rush Hour 2 2001