Çfarë problemi ka?

KUJDES!! - Provoni të gjithë serverat para se të bëni një raportim! Nese asnjë nga serverat nuk punon atëherë raportoni videon.

Zgjidh Serverin 85 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1voe.sx
  • Server 2fcom
  • Server 3embedsb.com
  • Server 4dood.ws
Tick, Tick… Boom! (2021) me Titra Shqip

Tick, Tick… Boom! (2021) me Titra Shqip

Sa kohë kemi për të bërë diçka të madhe?Nov. 11, 2021USA121 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Jon është një kompozitor aspirues teatri, i cili në vitin 1990 punon si kamarier në Nju Jork me shpresën se vepra që po shkruan, Superbia, do të bëhet hiti i radhës muzikor amerikan, duke e lejuar atë të arrijë famë. Jon është gjithashtu nën presion sepse e dashura e saj Susan nuk mund të ketë më përparësi ndaj të dashurit të tij dhe dëshirës së tij për karrierë. Ndërkohë, miku i madh dhe shoku i dhomës i Jonit, Michael ka lënë mënjanë ambiciet e tij krijuese duke zgjedhur një punë me pagesë në industrinë e reklamave në Madison Avenue dhe tani po përgatitet të lëvizë. Me afrimin e ditëlindjes së tij të 30-të, Jon bëhet me ankth dhe mendon nëse ëndrra e tij ia vlen të gjitha këto sakrifica.

 

 

Thellim:

Drejtuar nga Lin-Manuel Miranda dhe skenar nga Steven Levenson, tick, tick … Boom! tregon historinë e Jon, një kompozitor i ri teatri, i cili punon si kamerier në një restorant në Nju Jork në vitin 1990, ndërsa shkruan atë që ai shpreson se do të bëhet muzika e ardhshme amerikane. Vetëm disa ditë para se të prezantojë punën e tij në një ekspozitë vendimtare, Jon i nënshtrohet presionit nga çdo drejtim: nga e dashura Susan, e cila ëndërron një jetë artistike jashtë Nju Jorkut dhe nga miku Michael, i cili e ka braktisur ëndrrën e tij në favor të sigurisë financiare. Të gjitha në kuadrin e një komuniteti artistik të rrënuar nga epidemia e SIDA-s. Koha kalon dhe Jon e gjen veten në një udhëkryq, duke bërë të njëjtën pyetje si gjithë të tjerët: çfarë duhet të bëjmë me kohën që na ka mbetur?

 

Nën drejtimin e fotografisë nga Alice Brooks, setet e Alex DiGerlando, kostumet nga Melissa Toth dhe kolona zanore e Jonathan Larson, tick, tik … Boom! është përshtatja e muzikalit autobiografik të Jonathan Larson, i cili revolucionarizoi botën e teatrit si krijues i Rent. I shkruar për të përkuar me Rent nga fundi i viteve 1980 dhe fillimi i viteve 1990, muzika (e titulluar fillimisht Boho Days) ishte një mjet për Larson për të rigjurmuar përvojat e tij të hershme dhe, në veçanti, rezultatin e muzikalit të tij të parë, Superbia, i cili pavarësisht reagimeve pozitive që ka nuk është prodhuar kurrë. Në film, ju ndiqni kompozitorin e ri Jon gjatë tetë ditëve plot tension që çuan në një performancë provë të veprës së tij, Superbia. Afrimi i ditëlindjes së tij të tridhjetë dhe i pari i tij përfaqësojnë një lloj bombë me sahat për Jonin për të lëvizur brenda, pasi ai punon çdo ditë si kamarier në Moondance Diner, lidhet me të dashurën e tij dhe lidhet me miqtë e tij. Miranda tha: ” tick, tick… Boom! Është një copëz e botës që e njoh nga të gjitha këndvështrimet. E di se çfarë do të thotë të jesh një kompozitor në vështirësi. E di çfarë do të thotë të jesh njëzet vjec, te shkruash nje muzikal, duke jetuar ne Nju Jork, i rrethuar nga miq me aspirata artistike dhe duke i pare ata te deshtojne njeri pas tjetrit, eshte nje histori qe nxjerr ne pah se si eshte e mundur qe nuk eshte e lehte te kapesh endrrat e tua dhe qe nxjerr ne pah se sa te rendesishme është të kesh një plan b, një rezervë pune të ankoruar në botën reale. Nuk ka të bëjë vetëm me teatrin, por ka për qëllim çdo artist që përpiqet të fitojë jetesën duke bërë atë që do më shumë”.

Tick, Tick… Boom! (2021) me Titra Shqip
Tick, Tick… Boom! (2021) me Titra Shqip
Tick, Tick… Boom! (2021) me Titra Shqip
Tick, Tick… Boom! (2021) me Titra Shqip
Tick, Tick… Boom! (2021) me Titra Shqip
Tick, Tick… Boom! (2021) me Titra Shqip
Tick, Tick… Boom! (2021) me Titra Shqip
Tick, Tick… Boom! (2021) me Titra Shqip
Tick, Tick… Boom! (2021) me Titra Shqip
Tick, Tick… Boom! (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal Tick, Tick... Boom!
Vlerësimi IMDb 8.6 509 vota
Vlerësimi TMDb 8 71 vota

Regjizori

Aktorët

Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Che: Part One (2008) me Titra Shqip
The Eyes of Tammy Faye (2021) me Titra Shqip
Where the Truth Lies (2005) me Titra Shqip
Danny Boy (2021) me Titra Shqip
Really Love (2020) me Titra Shqip
Ride or Die (2021) me Titra Shqip
In Bruges (2008) me Titra Shqip
Madame Claude 2021 me Titra Shqip
Rambo: Last Blood (2019) me Titra Shqip
The Diary of a Teenage Girl (2015) me Titra Shqip
La Flamme Rouge (2021) me Titra Shqip
The Woman in the Window (2021)