Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 43 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
The Woman in the Window (2021)

The Woman in the Window (2021)

She has nothing to prove but what's real.May. 14, 2021United States102 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Agorafobike, Anna Fox jeton e vetme në një apartament në New York. Për të kaluar kohën, ajo fillon të spiunojë fqinjët e saj të rinj nga dritarja, duke u bërë kështu dëshmitare e një akti shqetësues dhune.

 

Pak fjalë rreth filmit

Drejtuar nga Joe Wright dhe skenar nga Tracy Letts, The Woman in the Window tregon historinë e Anna Fox, një psikologe fëmijësh e cila, agorafobike, e gjen veten duke spiunuar botën e jashtme nga dritarja e shtëpisë së saj në New York. Qiramarrësi i saj, muzikant aspirues David Winter, i cili jeton në bodrum, bën punët nëpër shtëpi ndërsa Anna kalon kohën e saj të lirë duke pirë verë, duke parë filma klasikë noir dhe duke kontrolluar se çfarë po ndodh në lagje.

Kur një familje e re, Russells, lëviz nëpër rrugë, Anna miqësohet me djalin e saj 15-vjeçar Ethan dhe Jane, gruaja që ajo beson të jetë nëna e djalit, para se të jetë dëshmitare okulare e një akti të dhunshëm dhe zhdukja pasuese e gruas . Me Ethan dhe babanë Alistair që mohuan gjithçka, Anna e gjen veten e saj duke u pyetur edhe nga Detektivi skeptik Little. Duke ndryshuar ilaçet që merr dhe duke zvogëluar alkoolin që pi, Anna shpreson të hedhë dritë mbi atë që pa atë mbrëmje.

Por kur Alistair e prezanton atë me gruan e tij Jane, Anna fillon të vë në dyshim qartësinë e saj ndërsa bota e saj fjalë për fjalë del jashtë kontrollit. Kështu që sekretet tronditëse do të zbulohen dhe ju do të kuptoni se si askush nuk është ai që duket.

 

Nën drejtimin e fotografisë nga Bruno Delbonnel, setet nga Kevin Thompson, kostumet nga Albert Wolsky dhe muzika nga Danny Elfman, The Woman in the Window me titra shqip është përshtatja e bestsellerit të njëjtin emër nga A.J. Finn. Regjisori tha: “Unë doja që transpozimi i romanit të kishte një thelb të thellë emocional. Shumë trillera ose noir, veçanërisht nga epoka e artë, ishin mjaft objektive dhe disi të ftohta.

Historia e Gruas në Dritare është shumë më emocionuese se shumica thriller dhe është gjithashtu shumë më subjektiv. Ka filma si Arratisja me Humphrey Bogart, në të cilin e treta e parë e filmit tregohet e gjitha nga këndvështrimi i vetëm protagonistit.

Ideja ime ishte të bëja një film që ishte në thelb subjektiv sepse është një film për perspektivën: flet për mosbesueshmëri të perspektivës së dikujt mbi realitetin. Unë u përpoqa të shqyrtoj se çfarë kishte të bënte me secilën skenë dhe pastaj ta bëja atë në mënyrën më të mirë të mundshme.

Shumë nga filmat e mi të mëparshëm janë mjaft barok si në përmbajtje ashtu edhe në në formë: kësaj here doja të bëja diçka më minimaliste. Unë u inspirova nga Hitchcock dhe në veçanti nga filmi me ngjyra Vertigo 1958: pas çdo zgjedhje kishte një motivim … dhe kjo ishte edhe një sfidë dhe një burim frymëzimi për ne “.

The Woman in the Window (2021)
The Woman in the Window (2021)
The Woman in the Window (2021)
The Woman in the Window (2021)
The Woman in the Window (2021)
The Woman in the Window (2021)
The Woman in the Window (2021)
The Woman in the Window (2021)
The Woman in the Window (2021)
The Woman in the Window (2021)
Titulli origjinal The Woman in the Window
Vlerësimi IMDb 5.7 46,962 vota
Vlerësimi TMDb 6.2 889 vota

Regjizori

Joe Wright
Regjizori

Aktorët

Amy Adams isAnna Fox
Anna Fox
Gary Oldman isAlistair Russell
Alistair Russell
Fred Hechinger isEthan Russell
Ethan Russell
Julianne Moore isJane Russell 1 (Katie)
Jane Russell 1 (Katie)
Jennifer Jason Leigh isJane Russell 2
Jane Russell 2
Mariah Bozeman isOlivia Fox
Olivia Fox
Brian Tyree Henry isDetective Little
Detective Little
Jeanine Serralles isDetective Norelli
Detective Norelli
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Naandhi 2021
Shane (1953) me Titra Shqip
Mainstream (2020)
North Hollywood (2021) me Titra Shqip
Elite Squad: The Enemy Within 2010
The Vault 2021
Blessed by Fire 2005
The Shawshank Redemption (1994) me Titra Shqip
Dirty Dancing (1987) me Titra Shqip
Cruella (2021) me Titra Shqip
The Good Shepherd 2006
King Kong 2005