Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 19 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
The Thing (1982) me Titra Shqip

The Thing (1982) me Titra Shqip

Njeriu është vendi më i ngrohtë për t'u fshehur.Jun. 25, 1982United States109 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
6 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Shkencëtarët në një bazë kërkimore në Alaskë gjejnë një qen-ujk që kolegët e tyre norvegjezë u përpoqën ta hiqnin qafe. Ata e vendosën atë në kolibe ndërsa dy prej tyre shkojnë në bazën norvegjeze të cilën e gjejnë të braktisur dhe plot kufoma. Ata gjithashtu gjejnë mbetjet e asaj që duket si një disk fluturues. Me pak fjalë, qeni është pushtuar nga një forcë e çuditshme dhe shndërrohet në një kafshë të madhe. Paniku përhapet në bazë.

 

KURIOZITET

Ky film u bë pjesë e kulturës Antarktike. Tani ekziston një traditë në të gjitha stacionet kërkimore Antarktiko-Britanike për të parë The Thing gjatë festivalit Midwinter të mbajtur çdo 21 Qershor.

 

Ky film konsiderohet një pikë referimi në fushën e efekteve speciale të përbërjes. Merita i takon Rob Bottin i cili ishte vetëm 22 vjeç kur filloi projektin.

 

John Carpenter ka deklaruar se nga të gjithë filmat e tij, ky është i preferuari i tij.

 

Ekziston një karakter me emrin “Mac” dhe një tjetër me emrin “Windows”; që kur filmi u bë në 1982 dhe është një rastësi e pastër.

 

Për të dhënë iluzionin e kushteve të pafavorshme të motit të Antarktikut, kompletet e brendshme në Los Anxhelos u ftohën në një temperaturë prej rreth 4 gradë Celsius, ndërsa temperatura e jashtme ishte 37 gradë.

 

Në versionin origjinal të filmit, kuzhinierja po dëgjonte Supersticionin e Stevie Wonder. Sidoqoftë, për shkak se Universal nuk ishte i sigurt për të siguruar të drejtat e këngës, ajo u zëvendësua me një tjetër para se të dilte filmi.

 

SHËNIM

Xhirim i një klasiku të vitit 1951 Christian Nyby (dhe Howard Hawks), një film fantastiko-shkencor i ndotur me tmerr. I pajisur me efekte speciale spektakolare (nga Rob Bottin) ka një suspancë mjeshtërore, një sugjerim të shkëlqyeshëm dhe mbetet pezull në një finale të pasigurisë së tmerrshme.

The Thing (1982) me Titra Shqip
The Thing (1982) me Titra Shqip
The Thing (1982) me Titra Shqip
The Thing (1982) me Titra Shqip
The Thing (1982) me Titra Shqip
The Thing (1982) me Titra Shqip
The Thing (1982) me Titra Shqip
The Thing (1982) me Titra Shqip
The Thing (1982) me Titra Shqip
The Thing (1982) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Thing
Vlerësimi IMDb 8.1 379,797 vota
Vlerësimi TMDb 8 4,619 vota

Regjizori

Aktorët

Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Stowaway 2021
Long Weekend (2009) me Titra Shqip
Alien Resurrection (1997) me Titra Shqip
The Hills Have Eyes 2 2007
Cyborg 2 1993
8 (2020) me Titra Shqip
Chaos Walking 2021
Sherlock Gnomes 2018 me Titra Shqip
V/H/S/2 (2013) me Titra Shqip
The Hills Have Eyes 2006
Tentacles (2021) me Titra Shqip
Don’t Breathe 2 (2021) me Titra Shqip