Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 72 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.sx
  • Server 4fcom
The Terminator 1984

The Terminator 1984

Your future is in its hands.Oct. 26, 1984United Kingdom108 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
6 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Një terminator, një makinë vdekjeprurëse, dërgohet nga e ardhmja për të vrarë Sarën. Faji i vetëm i gruas: djali i saj do të bëhet udhëheqësi i rezistencës së udhëhequr nga njerëzimi kundër makinerive që mbetën zotër të botës pas katastrofës bërthamore.

Filmi i Cameron tërheq vëmendjen për ritmin vërtet marramendës dhe efektivitetin e veçantë të efekteve speciale, të cilat janë spektakolare, por edhe funksionale për narracionin. I lindur si një film i vogël fantashkencë, filmi u bë një film kult dhe nisi karierën e Schwarzenegger.

The Terminator 1984
The Terminator 1984
The Terminator 1984
The Terminator 1984
The Terminator 1984
The Terminator 1984
The Terminator 1984
The Terminator 1984
The Terminator 1984
The Terminator 1984
Titulli origjinal The Terminator
Vlerësimi IMDb 8 808,738 vota
Vlerësimi TMDb 7.6 9,455 vota

Regjizori

James Cameron
Regjizori

Aktorët

Michael Biehn isKyle Reese
Kyle Reese
Arnold Schwarzenegger isThe Terminator
The Terminator
Linda Hamilton isSarah Connor
Sarah Connor
Paul Winfield isLieutenant Ed Traxler
Lieutenant Ed Traxler
Lance Henriksen isDetective Vukovich
Detective Vukovich
Rick Rossovich isMatt Buchanan
Matt Buchanan
Bess Motta isGinger Ventura
Ginger Ventura
Earl Boen isDr. Peter Silberman
Dr. Peter Silberman
Dick Miller isPawnshop Clerk
Pawnshop Clerk
Shpërndarë1

Tituj të Ngjashëm

Loaded (2008) me Titra Shqip
Star Trek Into Darkness (2013) me Titra Shqip
Gintama: The Very Final (2021) me Titra Shqip
Superman vs. The Elite (2012) me Titra Shqip
The Misfits (2021) me Titra Shqip
Master (2021) me Titra Shqip
Echo Boomers (2020)
The Usual Suspects 1995
The Paper Tigers 2021
Rush Hour 2 2001
Pride and Prejudice and Zombies (2016) me Titra Shqip
Unknown (2011) me Titra Shqip