Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 9 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
The Taking of Pelham 1 2 3 (2009) me Titra Shqip

The Taking of Pelham 1 2 3 (2009) me Titra Shqip

Nuk mund ta heq nga koka ime. Unë do të vdes sot.Jun. 11, 2009United States106 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
0 0 vota

Përshkrimi i Filmit

Një bandë personash të armatosur merr peng një tren të metrosë në New York dhe kërkon një shpërblim të majmë. Autoritetet fillojnë negociatat, por nuk imagjinojnë se cila mund të jetë rruga e arratisjes së kriminelëve pasi të plotësohen kërkesat e tyre.

 

 

SHËNIM

Përshtatja e tretë e filmit (pas atyre të Joseph Sargent dhe Félix Enríquez Alcalá) të romanit të John Godey botuar në 1973. Pavarësisht efekteve të caktuara video pas Brugheimer që shpesh kalojnë filmografinë e regjisorit, Scott arrin të mbajë nivelin e tensionit të lartë përmes qarkut të shkurtër midis jashtë dhe brenda, e cila gjithashtu ushqehet me “duelin ferr” dialektik midis dy protagonistëve të krijuar nga shkrimi efektiv i Brian Helgeland.

The Taking of Pelham 1 2 3 (2009) me Titra Shqip
The Taking of Pelham 1 2 3 (2009) me Titra Shqip
The Taking of Pelham 1 2 3 (2009) me Titra Shqip
The Taking of Pelham 1 2 3 (2009) me Titra Shqip
The Taking of Pelham 1 2 3 (2009) me Titra Shqip
The Taking of Pelham 1 2 3 (2009) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Taking of Pelham 1 2 3
Vlerësimi IMDb 6.4 188,929 vota
Vlerësimi TMDb 6.3 2,340 vota

Regjizori

Tony Scott
Regjizori

Aktorët

Denzel Washington isWalter Garber
Walter Garber
John Turturro isLt. Camonetti
Lt. Camonetti
Luis Guzmán isPhil Ramos
Phil Ramos
Michael Rispoli isJohn Johnson
John Johnson
Gary Basaraba isJerry Pollard
Jerry Pollard
Alice Kremelberg isGeorge's Girlfriend
George's Girlfriend
Katherine Sigismund isMother-hostage
Mother-hostage
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Paycheck (2003) me Titra Shqip
Kickboxer 3: The Art of War 1992
The Mortal Instruments: City of Bones (2013) me Titra Shqip
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace 1999
Spider-Man: Homecoming (2017) me Titra Shqip
Kickboxer 1989
The Man with the Iron Heart 2017
Face of Terror (2004) me Titra Shqip
Silent Night (2020) me Titra Shqip
Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny (2016) me Titra Shqip
Transporter 3 (2008) me Titra Shqip
I’m Your Woman 2020