Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 191 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
The Shawshank Redemption (1994) me Titra Shqip

The Shawshank Redemption (1994) me Titra Shqip

Frika mund t'ju mbajë të burgosur. Shpresa mund të të lirojë.Sep. 23, 1994USA142 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Jemi në vitin 1946. Proçesuar për vrasjen e gruas së tij dhe të dashurit të saj, Andy, një bankier nga New England, është dënuar me një dënim të dyfishtë të përjetshëm dhe i burgosur në burgun Shawshank. Në fillim ai ishte viktimë e dhunës së të burgosurve, por më pas ai u bë këshilltari financiar i rojeve. Ai zbulon se regjisori falsifikon librat duke i bërë llogaritë të pagueshme për një emër fiktiv Randall Stevens. I arratisur nga burgu përmes një tuneli të ndërtuar ndër vite, Andy merr identitetin e Randall Stevens, denoncon drejtorin dhe shkon në Meksikë. Midis hekurave ekziston shembulli i zakonshëm i njerëzimit: sodomitë nga nevoja, kujdestarët më delikuentë sesa të burgosurit, një drejtor i rrëmbyeshëm dhe për bibliotekarin një i burgosur i përjetshëm, James Whitmore, i cili mishëron madhështinë e kinemasë amerikane të së kaluarës.

The Shawshank Redemption (1994) me Titra Shqip
The Shawshank Redemption (1994) me Titra Shqip
The Shawshank Redemption (1994) me Titra Shqip
The Shawshank Redemption (1994) me Titra Shqip
The Shawshank Redemption (1994) me Titra Shqip
The Shawshank Redemption (1994) me Titra Shqip
The Shawshank Redemption (1994) me Titra Shqip
The Shawshank Redemption (1994) me Titra Shqip
The Shawshank Redemption (1994) me Titra Shqip
The Shawshank Redemption (1994) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Shawshank Redemption
Vlerësimi IMDb 9.3 2,455,203 vota
Vlerësimi TMDb 8.7 19,085 vota

Regjizori

Aktorët

Tim Robbins isAndy Dufresne
Andy Dufresne
Morgan Freeman isEllis Boyd
Ellis Boyd "Red" Redding
Bob Gunton isWarden Samuel Norton
Warden Samuel Norton
Clancy Brown isCaptain Byron T. Hadley
Captain Byron T. Hadley
Mark Rolston isBogs Diamond
Bogs Diamond
James Whitmore isBrooks Hatlen
Brooks Hatlen
Shpërndarë1

Tituj të Ngjashëm

Gaia (2021) me Titra Shqip
Worth (2021) me Titra Shqip
Ride or Die 2021 me Titra Shqip
The Girl on the Train (2021) me Titra Shqip
Come and See 1985
Pompei (2020) me Titra Shqip
Paper Lives 2021
A Quiet Place Part II 2021 me Titra Shqip
A Dark Foe (2021) me Titra Shqip
Brick 2006
The Obscure Life of the Grand Duke of Corsica (2021) me Titra Shqip
Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2 (2021) me Titra Shqip