Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 71 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2mixdrop.to
  • Server 3evoload.io
  • Server 4voe.sx
The Searchers 1956

The Searchers 1956

He had to find her... he had to find her...May. 07, 1956United States119 Min.N/A
Vlerësimi juaj: 0
8.5 2 vota

Përshkrimi i Filmit

Pas Luftës së Shkëputjes, Ethan kthehet në shtëpi. Ai ribashkohet me vëllain, kunatën, dy vajzat e tyre Debbie dhe Lucy dhe djalin e tyre të adoptuar Martin, me origjinë indiane. Një ditë prifti Clayton arrin në fermë me një grup kolonësh dhe bind Ethan dhe Martin të bashkohen me ta për të gjurmuar indianët që bastisin bagëtitë. Por ndërsa burrat janë larg, Indianët Comanches sulmojnë fermën, masakrojnë prindërit dhe rrëmbejnë dy vajzat. Lucy-n e gjejnë të vdekur; Ethan kërkon Debbie, së bashku me Martinin.

The Searchers 1956
The Searchers 1956
The Searchers 1956
The Searchers 1956
The Searchers 1956
The Searchers 1956
The Searchers 1956
The Searchers 1956
The Searchers 1956
The Searchers 1956
Titulli origjinal The Searchers
Vlerësimi IMDb 7.9 82,054 vota
Vlerësimi TMDb 7.7 902 vota

Regjizori

John Ford
Regjizori

Aktorët

John Wayne isEthan Edwards
Ethan Edwards
Jeffrey Hunter isMartin Pawley
Martin Pawley
Vera Miles isLaurie Jorgensen
Laurie Jorgensen
Natalie Wood isDeborah
Deborah "Debbie" Edwards (older)
Ward Bond isRev. Capt. Samuel Johnston Clayton
Rev. Capt. Samuel Johnston Clayton
John Qualen isLars Jorgensen
Lars Jorgensen
Olive Carey isMrs. Jorgensen
Mrs. Jorgensen
Henry Brandon isChief Cicatrice (Scar)
Chief Cicatrice (Scar)
Ken Curtis isCharlie McCorry
Charlie McCorry
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Shane (1953) me Titra Shqip
A Fistful of Dollars 1964
A Million Ways to Die in the West (2014) me Titra Shqip
News of the World 2020
A Pistol for Ringo 1965
Tex and the Lord of the Deep (1985) me Titra Shqip
Spirit Untamed (2021) me Titra Shqip
The Lone Ranger (2013) me Titra Shqip
Bandidos (1967) me Titra Shqip
For a Few Dollars More (1965) me Titra Shqip
Once Upon a Time in the West (1968) me Titra Shqip
The Return of Ringo 1965