Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 423 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
The Protégé (2021) me Titra Shqip

The Protégé (2021) me Titra Shqip

Kudo që vraponi, e kaluara ju ndjek ...Aug. 19, 2021USA109 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

E rritur si fëmijë nga vrasësi legjendar Moody dhe e trajnuar për t’u kujdesur për çështjet familjare, Anna është vrasësi më i aftë në botë. Por kur Moody, ai që ishte si babai i saj dhe i mësoi asaj gjithçka që duhet të dijë për besimin dhe mbijetesën, vritet brutalisht, Anna betohet të marrë hak. Ndërsa ajo përfshihet me një vrasës enigmatik, motivet e të cilit për interesim tek ajo shkojnë përtej lojës së maceve dhe miut, konfrontimi i tyre bëhet vdekjeprurës dhe skajet e lirshme të jetës së kaluar duke vrarë bëhen gjithnjë e më shumë të ndërthurura.

 

 

The Protégé – Për çfarë flet?

Drejtuar nga Martin Campbell dhe skenar nga Richard Wenk, The Protégé tregon historinë e Anës e cila, e shpëtuar si fëmijë nga vrasësi legjendar Moody dhe e trajnuar për t’u kujdesur për “punët e familjes”, është bërë vrasësi më i aftë dhe vdekjeprurës i punësuar në bota .. Por kur Moody, ai që ishte si babai i saj dhe i mësoi asaj gjithçka që duhet të dijë për besimin dhe mbijetesën, vritet brutalisht, Anna premton hakmarrje. Duke u gjendur të ngatërruar me një vrasës enigmatik, tërheqja e të cilit për të shkon përtej asaj të maces dhe miut, përballja e tyre bëhet gjithnjë e më vdekjeprurëse dhe biznesi i papërfunduar i një jete të kaluar duke vrarë do të bëhet gjithnjë e më presues.

 

Nën drejtimin e fotografisë nga David Tattersall, skenat e Wolf Kroeger, kostumet e Irina Kotcheva dhe Karyn Wagner dhe muzika nga Rubert Parkes, Protégé shënon kthimin në regjinë e Martin Campbell, tërhequr nga një histori e përqendruar në një protagonist me aftësi vrasëse të padiskutueshme i cili thirret për të gjetur se kush është në të vërtetë, nga vijnë fuqitë e tij dhe çfarë dëshiron vërtet nga jeta. Filmi aksion, por me marrëdhënie dinamike të komplikuara, qesharake dhe madje seksi, Protégé është historia e një gruaje që përpiqet të mbyllë rrethin duke u kthyer në pikënisje, siç na detyron shpesh të bëjmë krahasimi me të kaluarën. I njohur për atë që në 2006 i dha frymëmarrje ngjarjeve të 007 me Casino Royale, Campbell gjeti në skenarin e Wenk të gjithë ata elementë që janë pjesë e universit të tij kinematografik: një ritëm të furishëm, një histori inteligjente në të gjithë botën, një kthesë pas tjetrës , skena veprimi krijuese dhe frenetike dhe, së fundi, por jo më pak e rëndësishme, një heroinë jokonvencionale e gatshme për të thyer skemat.

 

Prodhuesi Arthur Sarkissian, një ekspert në botën e filmave aksion dhe babai i ekskluzivitetit të Rush Hour, vuri në dukje: “Historitë me gra vrasëse kanë gjithmonë potencial të madh nëse ato janë të zhvilluara mirë. Anna është shumë e ftohtë në punën e saj, por ajo nuk është një makine lufte. Si një vrasëse, ajo nuk ka rivalë: ajo mësoi që në moshë të re se si të mbijetonte në atë botë mizore që bëri që ajo të humbiste prindërit e saj në një masakër tragjike në Vietnam, toka ku ajo u rrit. E shpëtuar nga Moody, ajo mësoi prej tij se kishte një mënyrë për të çliruar nevojën e saj të tërbuar për të korrigjuar shumë gabime duke u shndërruar në një nga mjetet më të fuqishme në botë. Megjithatë, pas vdekjes së Moody, bota e saj shkatërrohet përsëri: ajo duhet të gjejë kush e ka vrarë ( një vrasës aq të aftë, inteligjent, i mençur dhe mendjemprehtë sa ishte Moody) dhe, ndërsa shmang plumbat dhe goditjet, ajo është e përhumbur nga kujtimet fantazmë. “

The Protégé (2021) me Titra Shqip
The Protégé (2021) me Titra Shqip
The Protégé (2021) me Titra Shqip
The Protégé (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Protégé
Vlerësimi IMDb 6.6 810 vota
Vlerësimi TMDb 7 12 vota
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Transporter (2002) me Titra Shqip
The Orphanage (2007) me Titra Shqip
Wrong Turn 3: Left for Dead 2009 me Titra Shqip
Dark Tides (1998) me Titra Shqip
Star Trek: Nemesis (2002) me Titra Shqip
Return of the Jedi 1983
The Matrix (1999) me Titra Shqip
Superstition (2001) me Titra Shqip
Kalifornia 1993
Loaded (2008) me Titra Shqip
The Blues Brothers (1980) me Titra Shqip
Cobra (1986) me Titra Shqip