Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 113 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
The Prince of Egypt 1998

The Prince of Egypt 1998

The Power Is Real.Dec. 16, 1998United States99 Min.PG
Vlerësimi juaj: 0
5 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Moisiu hebre, duke u larguar nga tërbimi i ujërave të Nilit, është marrë dhe adoptuar nga faraoni. I rritur si një princ brenda pallatit, djali bëhet miku i pandashëm i Ramses, trashëgimtari i fronit. Por Moisiu zbulon origjinën e tij dhe detyrohet të ballafaqohet me mikun e tij të dikurshëm. Lufta do të bëhet e përgjakshme kur Moisiu zgjidhet nga Zoti për të çliruar popullin Hebre nga skllavëria e Egjiptit.

The Prince of Egypt 1998
The Prince of Egypt 1998
The Prince of Egypt 1998
The Prince of Egypt 1998
The Prince of Egypt 1998
The Prince of Egypt 1998
Titulli origjinal The Prince of Egypt
Vlerësimi IMDb 7.1 121,703 vota
Vlerësimi TMDb 7.2 2,875 vota

Regjizori

Simon Wells
Regjizori

Aktorët

Val Kilmer isMoses / God (voice)
Moses / God (voice)
Ralph Fiennes isRamesses II (voice)
Ramesses II (voice)
Michelle Pfeiffer isZipporah (voice)
Zipporah (voice)
Sandra Bullock isMiriam (voice)
Miriam (voice)
Jeff Goldblum isAaron (voice)
Aaron (voice)
Danny Glover isJethro (voice)
Jethro (voice)
Patrick Stewart isPharaoh Seti I (voice)
Pharaoh Seti I (voice)
Helen Mirren isThe Queen (voice)
The Queen (voice)
Steve Martin isHotep (voice)
Hotep (voice)
Martin Short isHuy (voice)
Huy (voice)
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Hunchback of Notre Dame II (2002) me Titra Shqip
I Love You Phillip Morris (2009) me Titra Shqip
Muppets Most Wanted (2014) me Titra Shqip
Painted Skin: The Resurrection (2012) me Titra Shqip
House of Flying Daggers (2004) me Titra Shqip
The Water Man (2021)
Waar (2013)
Shane (1953) me Titra Shqip
Iron Man (2008) me Titra Shqip
American Animals (2018) me Titra Shqip
Star Wars: The Last Jedi 2017
Burning Bright (2010)