Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 116 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.ws
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4playersb.com
The Night House (2021) me Titra Shqip

The Night House (2021) me Titra Shqip

E vërteta do të dalë në shesh.Jul. 15, 2021United Kingdom107 Min.R
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Një e ve zbulon ngadalë sekretet e errëta të mbajtura nga burri i saj i vdekur kohët e fundit.

 

 

The Night House – Për çfarë bëhet fjale?

Drejtuar nga David Bruckner dhe shkruar nga Ben Collins dhe Luke Piotrowski, The Night House tregon historinë e Beth, një grua e cila, e tronditur nga vdekja e papritur e burrit të saj, mbetet vetëm në shtëpinë e liqenit që burri ndërtoi për të. Beth bën çmos për të ecur përpara, por shpejt vijnë makthet: vizionet shqetësuese fillojnë ta thërrasin dhe, pavarësisht mendimit të kundërt të atyre që e duan, ajo fillon të thellohet në gjërat e burrit të saj duke kërkuar përgjigje. Ajo që ajo zbulon, megjithatë, janë sekrete sa të çuditshme aq edhe shqetësuese që e shtyjnë atë të zbulojë një mister drithërues.

 

Me drejtimin e fotografisë nga Elisha Christian, skenat nga Kathrin Eder, kostumet nga Samantha Hawkins dhe muzika nga Ben Lovett, The Night House është një thriller mbinatyror befasues dhe një histori tronditëse fantazmash që trajton tema të tilla si dhimbja, depresioni, vetë -shkatërrimi dhe shenjtëria e marrëdhënieve. Vetë regjisori vërejti: “Filmi im është një histori fantazmash me nuanca romantizmi gotik dhe një portret i një martese të trazuar thellë. Është një histori misterioze dhe zemërthyese e prishjes, një labirint që futeni në rrezikun tuaj. Skenari më tronditi dhe nuk mund të mos e bëja filmin. Ndërsa përpiqesha të zgjidhja konfliktet dhe metaforat, të gërmoja në mekanikën e tregimit dhe të kuptoja se cilat do të ishin përgjegjësitë e mia si regjisor, unë vazhdimisht humba në labirinthet e narrativës, sa kaotike aq edhe emocionuese “.

 

 

“Në sipërfaqe, kishte një mister bindës për burrin e vdekur kohët e fundit të një gruaje dhe sa shumë i njohim ata që duam,” vazhdoi Bruckner. “Ishte sikleti i dhimbjes dhe përgjegjësitë që kemi për njëri -tjetrin kur përjetojmë momente të rrezikut të thellë emocional. Dhe, natyrisht, ishte historia e fantazmave. Cilado anë që t’i afrohesh historisë, ajo mbetet. Shqetësimi si karakteristikë e përbashkët. Ajo gjendet gjithashtu në protagonisten Beth: Unë shpesh e vë veten në këpucët e saj duke u përpjekur të kuptoj dëshirën e saj për të arritur tek e vërteta dhe mua më dukej sikur shikoja dikë për të cilin interesohesha duke ecur në buzë të një shkëmbi. instinkti në xhirim, duke mos ditur se çfarë do të bënte Beth më tej. Gjithçka është si një labirint ku futesh dhe nga i cili vështirë se mund të gjesh rrugën tënde, me disa të vërteta të errëta dhe të heshtura brenda që nuk mund t’i injoroja”.

 

“The Night House – Shtëpia e errët mbjell vazhdimisht të dhëna të këqija,” përfundoi regjisori. “Një shënim i padeshifrueshëm për vetëvrasje, fotografi të shumta të grave të panjohura, modele arkitektonike të përmbysura dhe një skulpturë mërzitëse e gjetur në një vend të fshehtë janë vetëm disa prej tyre. Unë e mendoj filmin si një histori fantazme të dekonspiruar. Ka një atmosferë rrëqethëse për të. ne mund të presim për shkak të kësaj. Por shpesh është rezultat i veprimeve të Betit që, në vend që të ikë, gërmon thellë për të gjetur atë që e frikëson, duke përmbysur të gjitha pritjet: në fund të fundit, ajo është shtëpia e saj. “

The Night House (2021) me Titra Shqip
The Night House (2021) me Titra Shqip
The Night House (2021) me Titra Shqip
The Night House (2021) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Night House
Vlerësimi IMDb 6.9 6,138 vota
Vlerësimi TMDb 6.8 91 vota

Regjizori

Aktorët

Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

The Meg (2018) me Titra Shqip
Paycheck (2003) me Titra Shqip
Casino Royale 2006 me Titra Shqip
Glass Jaw (2018) me Titra Shqip
Prey (2007) me Titra Shqip
Venom (2005) me Titra Shqip
Don’t Tell a Soul (2020)
Mirrors 2 (2010) me Titra Shqip
Dial 100 (2021) me Titra Shqip
The Fool (2014) me Titra Shqip
Lara Croft: Tomb Raider – The Cradle of Life (2003) me Titra Shqip
Whiteout (2009) me Titra Shqip