Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 31 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) me Titra Shqip

The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) me Titra Shqip

Një fuqi e re po ngrihet.Dec. 18, 2002New Zealand179 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Pas vdekjes së Boromir dhe zhdukjes së Gandalf, komuniteti u nda në tre. Frodo dhe Sam, të humbur në kodrat e Emyn Muil, zbulojnë se ata po ndiqen nga Gollum, një krijesë e korruptuar nga Unaza. Ai u premton Hobbitëve që t’i çojnë në Portën e Zezë të Mordorit; përmes Tokës së Mesme, Aragorn, Legolas dhe Gimli nisën rrugën për në Rohan, mbretërinë e rrethuar nga Theoden. Ky sundimtar i madh, i manipuluar nga spiuni i Sarumanit, Gjuha e idhujt e Gjarprit, tani ka rënë nën ndikimin e Magjistarit të keq. Ndërkohë, Hobbit Merry dhe Pippin, të burgosurit e Uruk-hai, kanë ikur dhe kanë zbuluar në Pyllin Fangorn një aleat të papritur, kujdestarin e pemëve dhe anëtar të një populli të lashtë bimor. Frodo dhe Sam, për të sulmuar kullën e Orthanc dhe për t’i shpëtuar sulmit të Kalorësve të Zi, do të kërkojnë ndihmën e tyre …

 

 

Shënim

Prapa efekteve speciale luksoze, shkëlqen një kulturë ikonografike shumë e saktë dhe pasionante, e cila kurrë nuk na bën të pendohemi për fluturimet e imagjinatës të shkaktuar nga faqet e Tolkien. Jackson – i cili, përkundër gjithë zemërimit që bëri në fillim të karrierës së tij (ose ndoshta e bëri atë në një çelës ekzorcizmi), duhet të jetë një romantik i madh – arrin të pajtojë pasionin e tij për tmerrin me transportin e aventurës dhe butësinë e përrallën, duke nxjerrë në sipërfaqe rrënjët e fundit që janë gjithmonë dhe në çdo rast tmerruese, të dhimbshme, më shumë se njerëzore.

The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) me Titra Shqip
The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) me Titra Shqip
The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) me Titra Shqip
The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) me Titra Shqip
The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) me Titra Shqip
The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) me Titra Shqip
The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) me Titra Shqip
The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) me Titra Shqip
The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) me Titra Shqip
The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Lord of the Rings: The Two Towers
Vlerësimi IMDb 8.7 1,544,895 vota
Vlerësimi TMDb 8.3 17,048 vota

Regjizori

Peter Jackson
Regjizori

Aktorët

Elijah Wood isFrodo Baggins
Frodo Baggins
John Rhys-Davies isGimli / Treebeard (voice)
Gimli / Treebeard (voice)
Bernard Hill isThéoden
Théoden
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Terminator: Dark Fate 2019 me Titra Shqip
Last Man Down (2021) me Titra Shqip
Iron Man 3 (2013) me Titra Shqip
Die Hard (1988) me Titra Shqip
Body of Lies (2008) me Titra Shqip
10,000 BC (2008) me Titra Shqip
Descendants (2015) me Titra Shqip
Max Cloud (2020)
Pharaoh’s War (2019)
Gods of Egypt 2016
New Gods: Nezha Reborn 2021
Space Sweepers 2021