Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 22 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.so
  • Server 2voe.sx
  • Server 3mixdrop.to
  • Server 4evoload.io
The Last Paradiso 2021

The Last Paradiso 2021

Feb. 05, 2021Italy107 Min.TV-MA
Vlerësimi juaj: 0
7 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Në vitin 1958, në një qytet të vogël në Italinë e Jugut, Ciccio (Riccardo Scamarcio) është një fermer 40-vjeçar. Ai është i martuar me Lucia (Valentina Cervi) dhe kanë një djalë 7 vjeç. Ciccio ëndërron të ndryshojë gjërat dhe lufton me bashkëfshatarët e tij kundër atyre që kanë shfrytëzuar gjithmonë më të dobëtit. Ai është fshehurazi i dashuruar me Bianca (Gaia Bermani Amaral), vajza e Cumpà Schettino (Antonio Gerardi), një pronar toke i paskrupullt dhe i frikshëm, i cili ka shfrytëzuar fermerët për vite me rradhë. Ciccio do të dëshironte të ikte me të, por, posa Cumpà Schettino të bëhet i vetëdijshëm për marrëdhënien e tyre, një seri ngjarjesh do të fillojnë të shqetësojnë jetën e të gjithëve dhe asgjë nuk do të jetë më e njëjta gjë.

 

L’ultimo paradiso 2021 me titra shqip

The Last Paradiso 2021
The Last Paradiso 2021
The Last Paradiso 2021
The Last Paradiso 2021
Titulli origjinal L'ultimo paradiso
Vlerësimi IMDb 5.6 840 vota
Vlerësimi TMDb 6.1 67 vota

Regjizori

Aktorët

Riccardo Scamarcio isCiccio Paradiso
Ciccio Paradiso
Gaia Bermani Amaral isBianca Schettino
Bianca Schettino
Antonio Gerardi isCumpà Schettino
Cumpà Schettino
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Disclosure 1994
The Cooler (2003)
Chance (2020)
Pearl Harbor 2001
Happily 2021
The Map of Tiny Perfect Things 2021
The Courier 2020
Charm City Kings 2020
After the Wedding 2006
A Man Apart (2003) me Titra Shqip
Secret Society 2021
A Whisker Away 2020