Çfarë problemi ka?

Zgjidh Serverin 16 Shikime Raporto Problem

  • Shiko Trailerinyoutube.com
  • Server 1dood.la
  • Server 2voe.sx
  • Server 3fcom
  • Server 4ninjastream.to
The Hunger Games (2012) me Titra Shqip

The Hunger Games (2012) me Titra Shqip

Shanset qofshin gjithnjë në favorin tuaj.Mar. 12, 2012United States142 Min.PG-13
Vlerësimi juaj: 0
10 1 votë

Përshkrimi i Filmit

Çdo vit, si dënim për një revoltë të tentuar nga popullata, presidenti (Donald Sutherland) dhe qeveria e Panem, një vend post-apokaliptik i ndarë në dymbëdhjetë rrethe dhe i ndërtuar në territorin e Amerikës së Veriut, tërheqin një djalë dhe një vajzë nga secili prej rretheve për të marrë pjesë në Lojërat e Urisë, një reality show që zhvillohet përmes një sërë testesh fizike dhe luftimi deri në vdekje duke përfunduar me triumfin e vetëm një fituesi. Ndër konkurrentët e edicionit të fundit, nga i njëjti Distrikt vjen 16-vjeçarja Katniss (Jennifer Lawrence), vullnetare për të shpëtuar jetën e motrës së saj më të vogël dhe r udhëzuar për të luftuar nga ish-fituesi dhe alkoolisti Haymitch (Woody Harrelson), dhe Peeta i ri (Josh Hutcherson), i cili ka qenë gjithmonë i dashuruar me vajzën.

The Hunger Games (2012) me Titra Shqip
The Hunger Games (2012) me Titra Shqip
The Hunger Games (2012) me Titra Shqip
The Hunger Games (2012) me Titra Shqip
The Hunger Games (2012) me Titra Shqip
The Hunger Games (2012) me Titra Shqip
The Hunger Games (2012) me Titra Shqip
The Hunger Games (2012) me Titra Shqip
The Hunger Games (2012) me Titra Shqip
Titulli origjinal The Hunger Games
Vlerësimi IMDb 7.2 867,226 vota
Vlerësimi TMDb 7.2 18,168 vota

Regjizori

Aktorët

Jennifer Lawrence isKatniss Everdeen
Katniss Everdeen
Josh Hutcherson isPeeta Mellark
Peeta Mellark
Liam Hemsworth isGale Hawthorne
Gale Hawthorne
Woody Harrelson isHaymitch Abernathy
Haymitch Abernathy
Elizabeth Banks isEffie Trinket
Effie Trinket
Stanley Tucci isCaesar Flickerman
Caesar Flickerman
Donald Sutherland isPresident Snow
President Snow
Wes Bentley isSeneca Crane
Seneca Crane
Toby Jones isClaudius Templesmith
Claudius Templesmith
Shpërndarë0

Tituj të Ngjashëm

Felix and the Treasure of Morgäa 2021
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)
Man of Steel (2013) me Titra Shqip
Peter Rabbit (2018) me Titra Shqip
Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny (2016) me Titra Shqip
Wonder Woman 1984 2020
Journey 2: The Mysterious Island (2012) me Titra Shqip
The Adventures of Tintin (2011) me Titra Shqip
Armageddon (1998) me Titra Shqip
The Suicide Squad (2021) me Titra Shqip
Cinderella (2021) me Titra Shqip
Alien (1979) me Titra Shqip